Рубашкін Володимир Якович

Біографія

Народився у бідній родині дрібного службовця.

У 1900 р. закінчив Військово-медичну академію в Петербурзі, його залишили при ній готуватися до професорського звання. У 1903 р. захистив дисертацію з гістогенезу нейрології[2]. З 1906 — викладач цієї ж академії.

У 1910 і 1911 рр. медичний факультет Харківського університету двічі обирав Рубашкіна на катедру гістології та ембріології, але міністр народної освіти Росії Лев Кассо не затвердив його кандидатуру.

Працював доцентом на Фребелівських педагогічних курсах у Петербурзі, потім директором Вищих жіночих медичних курсів у Юр'єві.

Під час 1 світової війни уповноваженим Товариства Червоного Хреста у Юр'єві та головним лікарем шпиталю.

Брав участь в організації боротьби з тифом в. Юр'єві, Таганрозі, Сочі. Працюючи в Сочінському районі, був також завідувачем малярійної станції.

З 1918 р. працював професором медичного факультету Харківського університету, з 1922 — професор Харківського медичного інституту, з 1923 — одночасно директор Харківського протозойного інституту[3], з 1930 — заступник директора з наукової роботи Всеукраїнського інституту біології, морфології та експериментальної медицини імені Іллі Мечникова.

Помер після тривалої та важкої хвороби (склерозу вінцевої артерії серця)[4].

Наукова праця

Праці Рубашкіна присвячені питанням гістології, ембріології, гематології. Рубашкін опрацьовував питання про групи крови, заснував журнал «Український вісник кров'яних угрупувань» (19271934).

Автор підручника з гістології, низки монографій та науково-популярних брошур.

В останні роки посилено працював над клітинною теорією. На засаді експериментальних праць написав книжку "Протоплазма та її організація в тканинах".

Примітки

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 3 лютого 2014. Процитовано 23 листопада 2009.
  2. Скарбниця харківської медицини. Постаті : біогр. довід. / За заг. ред. В. М. Лісового. Харків: ХНМУ. 2015. с. 92.
  3. Український науково-дослiдний iнститут малярiїi медичної паразитологiї iм. Проф В.Я.Рубашкiна Мiнiстерства охорони здоров'я УРСР, м. Харкiв. ЦДАВО. Архів оригіналу за 8 березня 2018. Процитовано 8 березня 2018.
  4. Пам'яти заслуженого професора В.Я. Рубашкіна / Всеукраїнський науково-дослідчий інститут експериментальної медицини ім. І.І. Мечнікова. Харків: ДВОУ Медвидав,. 1932. с. 5.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.