Рухотин

Ру́хотин село в Україні, в Хотинському районі Чернівецької області. Населення становить 414 осіб.

село Рухотин
Прапор
Вигляд на село і Дністровський каньйон
Вигляд на село і Дністровський каньйон
Країна  Україна
Область Чернівецька область
Район/міськрада Хотинський
Рада Рухотинська сільська рада
Основні дані
Засноване Невідомо
Перша згадка 1459
Населення 414
Поштовий індекс 60012
Телефонний код +380 3731
Географічні дані
Географічні координати 48°31′02″ пн. ш. 26°12′18″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
202 м
Водойми Дністер
Місцева влада
Адреса ради 60012, Чернівецька обл., Хотинський р-н, с. Рухотин,вул. Головна .
Сільський голова Докієн Валентин Іванович
Карта
Рухотин
Рухотин
Мапа

 Рухотин у Вікісховищі

Назва

Ймовірно назва села походить від слова Рохатин. Адже село колись було схоже на ріг

Історичні пам'ятки

Городище (укріплення)

Біля села виявлено слов'янське язичницьке городище-святилище. На крутому схилі високого пагорба проходить дугоподібний вал, насип якого сильно обпалений. У центрі схилу виявлена ​​яма (діаметр 0,5 м) з вугіллям і черепками VIII—X ст. і кругла кам'яна плита (діаметр 0,8 м)[1]. Вал насипаний у формі овалу діаметром близько 700 метрів. Висота цього валу становить від 6 до 9 метрів, ширина — 35 метрів[2].

Укріплене городище Рухотин розташоване на мисі в північній частині однойменного села. Центральна площа городища має розміри 220×170 м і обмежена валом, з напільного боку відходять ще три вали. На його території і на сусідніх пагорбах розміщуються слов'янські поселення IX ст., поряд з селом Скіфське городище, поселення черняхівської культури і XII—XIII ст[3].

Церква

Храм Різдва побудований 1459 р. В період правління воєводи Стефана Великого коли буковинські землі перебували у складі Молдовського князівства і духовно відносилися до Радовецького єпископства незалежної Молдавської митрополії в Сучаві на чолі з митрополитом Феоктистом.

Під час кримськотатарських набігів Храм було спалено та зруйновано. Довгий час село було майже мертвим. Тому рухотинці тільки в 1750 р. спромоглися побудувати біля руїн церкви невеличку каплицю. Правив Службу Божу в ній перший рухотинський священник, що згадується у Клірових книгах тих часів, Афанасій Пащинський.

Перебиківський поміщик, дворянин Костянтин Єгорович Талпа, котрому належали ці землі, відбудував зруйнований рухотинський храм, який освятили 21 вересня 1824 року.

1961р. У час розгулу комуністичної влади, церква була закрита і перетворена в музей атеїзму

24 червня 1990 року було відновлено її роботу.Діє цей храм і донині.

Стіни мають товщину 1,5 метра, а маленькі віконця, вважають служили бійницями.Стіни дзвіниці завтовшки 1 метр складені з крупного вапнякового каменю. Проведена перебудова лише даху: дранка була замінена бляхою[2].Також в церкві знаходиться Іконостас якому приблизно 200 років. Але за ці роки сталося пошкодження Іконостасу(Від вологи та зіпсування шкідниками). Сьогодні жителі села поступово відновлюють його.

Будівля церкви
Дзвіниця Церкви

Пам'ятки природи

Неподалік від села розташовані природоохоронні об'єкти: Рухотинський ліс, Чапля (орнітологічний заказник), а також лісові заповідні урочища: Буковий праліс, Бучок, Ділянка пралісу, Дубовий праліс, Реліктова бучина.

Відомі особистості

В поселенні народився:

Галерея

Річка Дністер

Примітки

  1. И. П. Русанова, Б. А. Тимощук Языческие святилища древних славян. — М.: Издательство «Ладога-100», 2007. — 304 с., ил., сх., таб.
  2. Рухотин
  3. Железные изделия из Рухотина

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.