Рідколісся

Рідколі́сся — тип лісу, що характеризується відносною невисокою щільністю дерев, віддалених одне від одного на помітну відстань, які не утворюють зімкнутої лісової запони.

Рідколісся

Рідколісся звичайні поблизу північної межі лісу в Євразії і Північній Америці, де є складовою частиною лісотундри.

У горах рідколісся розміщуються на межах лісового і субальпійського поясів. Зустрічаються у прикордонних областях пустель і напівпустель в усіх частинах світу, наприклад, в Африці, Південній Америці і Австралії рідкостойні, часто низькорослі ліси, утворені сухими і колючими деревними рослинами, також можуть називати рідколіссям.

Рідколісся різноманітні за складом, залежно від географічного місцерозташування, висоти на рівнем моря і гідрологічної ситуації можуть складатися з різних порід дерев. У північних широтах нерідкі ялинові, модринові або березові рідколісся. У гірських районах Закавказзя зустрічаються мигдаль, фісташки. У Середній Азії рідколісся можуть бути сформовані саксаулом, тамариксом або арчою.

Інший тип лісу, утворений невисокими деревами з деформованими стовбурами і сланкими деревами і кущами, зазвичай називають криволіссям.

Література

  • З БСЭ [недоступне посилання з липня 2019]
  • Воробьев Г. И. Лесная энциклопедия / Ред.кол.: Анучин Н. А., Атрохин В. Г., Виноградов В. Н. и др. — М.: Сов. Энциклопедия, 1986. — Т. 2. — 631 с.

Ресурси Інтернету

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.