Рієско

Острів Рієско (ісп. Isla Riesco, англ. Riesco Island) острів, розташований у Тихому океані, біля південних берегів Південної Америки, адміністративно відноситься до регіону Магальянес і Чилійська Антарктика, Чилі. Названий на честь чотирнадцятого президента Чилі Германа Рієско.

Острів Рієско
ісп. Isla Riesco

Карта

{{{annotations}}}

Розташування острова Рієско
Географія
52°54′00″ пд. ш. 72°10′00″ зх. д.
Місцерозташування Південна Америка
Тихий океан
Акваторія Магелланова протока
Площа 5110  км² (115-те місце)
Довжина 120  км
Ширина 75  км
Найвища точка г. Сьєрро-Ладріллеро, 1705 м
Країна
 Чилі
Регіон Магальянес
Район провінція Магальянес,
комуна Ріо-Верде
Населення 156 осіб (2002)
Острів Рієско
Острів Рієско (Чилі)
Острів Рієско
Острів Рієско (Ісла Гранде де Тьєрра дель Фуего)

 Рієско у Вікісховищі

Географія

Острів знаходиться у південних широтах Тихого океану, в провінції Магальянес, у регіоні Магальянес і Чилійська Антарктика, біля південної материкової частини чилійського узбережжя, та відділений від нього: на південному заході та заході від півострова Муньос-Гамеро звивистою довгою, вузькою протокою (0,3-3 км); на північному заході та півночі — затокою Скирін; на північному сході, від материка — вузькою 20-ти кілометровою протокою Канал Фіц Рой (0,3-2 км); на сході та південному сході, від півострова Брансвік — затокою Отвей, яка на півдні переходить у вузьку, звивисту протоку (1-4 км), яка з'єднується з Магеллановою протокою; на півдні омивається Магеллановою протокою, яка відділяє острови Святої Інеси та Жакес. Протяжність острова з північного сходу на південний захід понад 120 км, при максимальній ширині 75 км. Має площу 5110 км² (4-тє місце у Чилі та 115-те в світі). Найбільша висота, гора Сьєрро-Ладріллеро, 1705 м (123-ме місце серед ультра-піків Південної Америки). Острів материкового походження, являє собою затоплену частину Берегових Кордильєр зі слідами льодовикового впливу, з крутими берегами, які в південній частині острова дуже порізані фіордами.

На острові розташовано декілька льодовиків. У західній частині розташовується національний заповідник — «Reserva Nacional Alacalufes», що є останнім пристановищем у дикій природі південноандського оленя.

Населення

Населення острова Рієско у 2002 році становило 156 осіб. Основними жителями острова є індіанці племені алакалуфи.

Економіка

На острові Рієско розташовані найбільші запаси кам'яного вугілля в Чилі, за оцінками розвідані запаси становлять понад 280 мільйонів тонн, і 670 мільйонів тонн перспективних. Запаси зосереджені в трьох родовищах: Ріо-Едуардо, Олена і Естанція Інверн.

Головний напрямок господарської діяльності вівчарство, що продиктовано природними особливостями острова. З сільськогосподарських культур вирощується рис.

Біорізноманіття

Острів славиться своїм біорізноманіттям[1]. Велика різноманітність наземних та морських екосистем співіснує в природному ландшафті, що дозволяє уживатися видам, що тут мешкають. Також на острові ростуть тисячолітні ліси; розташовані гірські хребти, озера (найбільше озеро Рієско), фіорди, долини, льодовики та болота, що дозволяють вижити в природному середовищі цим видам. На острові є також різноманіття пернатих, серед яких є райондитос, рибалка Мартіна, блідо-сангрінський сокіл, качани та інші.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.