Гемал патагонський

Гемал патагонський (інші назви: гемал південноандський, гемал чилійський, уемул південноандський, південноандський олень, лат. Hippocamelus bisulcus) вид ссавців родини Оленевих. Один з двох видів гемала.

?
Гемал патагонський

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Надряд: Китопарнокопитні (Cetartiodactyla)
Ряд: Оленеподібні (Cerviformes)
Підряд: Жуйні (Ruminantia)
Родина: Оленеві (Cervidae)
Підродина: Сарнові (Capreolinae)
Рід: Гемал
Вид: Гемал патагонський
Hippocamelus bisulcus
(MOLINA, 1782)

Ареал виду
Посилання
Вікісховище: Hippocamelus bisulcus
Віківиди: Hippocamelus bisulcus
EOL: 310354
ITIS: 625066
МСОП: 10054
NCBI: 397614

Загальна чисельність виду становить 1048—1500 особин (в 101 групі), чисельність гемала патагонського у Аргентині — 600—700 особин (щонайменше в 63 групах)[1]. Чисельність гемалів патагонських продовжує скорочуватися, даний вид занесений до Міжнародної Червоної книги[2]. Гемал патагонський (також як і андський кондор) зображений на Державному гербі Чилі.

Зовнішній вигляд

Гемали патагонські добре адаптовані до гористого, складного рельєфу місцевості, вони мають кремезну статуру і короткі ноги. Забарвлення — від коричневого до сірувато-коричневого, на горлі — білі відмітини. Тіло завдовжки від 1,4 до 1,65 метрів, зріст — 80-90 см, вага — до 100 кг.

Середовище проживання

Гемал патагонський є ендеміком області Анд у південній частині Південної Америки (на території Чилі та Аргентини). Цей вид живе в Андах до висот 3-5 тисяч метрів. Зазвичай олені тримаються групою, до якої входять від 2 до 8 тварин, літо проводять у високогір'ї, взимку переходять нижче (до висоти 1000 метрів), іноді спускаються в долини. Гемали патагонські активні в сутінках, днем ​​ховаються серед скель.

Гемал є травоїдною твариною, що живиться в основному чагарниками, травами і бруньками дерев, а також лишайниками.

Етимологія

грец. ἵππος — «кінь», грец. κάμηλος — «верблюд», лат. bisulcus — «роздвоєний» (маються на увазі роздвоєні роги гемала патагонського).

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.