Саломон ван Рейсдал

Саломон ван Рейсдал (нід. Salomon van Ruysdael; бл. 1602, Наарден 3 листопада 1670, Гарлем) нідерландський художник-пейзажист; він — дядько Якоба ван Рейсдала.

Саломон ван Рейсдал
нід. Salomon van Ruisdael
При народженні Salomon van Ruisdael
Народження 1603(1603)
Нарден (Нідерланди)
Смерть 3 листопада 1670(1670-11-03)
  Гарлем (Нідерланди)
Поховання Церква святого Бавона
Національність нідерландець
Країна  Нідерланди
Жанр пейзаж
Діяльність художник
Напрямок реалізм
Роки творчості 1623–1669
Вплив Ісайя ван де Вельде
Член Гарлемська гільдія святого Луки
Твори пейзажі
Діти Jacob Salomonsz van Ruysdaeld
Брати, сестри   Isaack van Ruisdaeld
Родичі Якоб ван Рейсдал

 Саломон ван Рейсдал у Вікісховищі

Біографія

Про роки навчання Саломона ван Рейсдала нічого невідомо. На його творче становлення, безумовно, мав вплив Есайас ван де Вельде, як видно з сюжетів його картин і техніки живопису.

Найкращі твори Саломона ван Рейсдала відносяться до 1650—1660 років. Всі його полотна присвячені оспівуванню голландської природи. На його пейзажах зображені села на берегах річок і каналів, а також лісові ландшафти.

На відміну від Якоба Рейсдала, Саломон зображував людей, часто групами, як того вимагали сцени сільського життя. Саломон Рейсдал писав і зимові пейзажі, іноді натюрморти («Натюрморт з дичиною та індиком», Лувр, Париж).

Полотна Саломона ван Рейсдала нечисленні, вони зберігаються в музеях Амстердама, Берліна, Мюнхена, Роттердама, Франкфурта й у приватних колекціях.

Художником став і син Саломона ван Рейсдала (двоюрідний брат Якоба ван Рейсдала), який звався також Якоб ван Рейсдал, проте йому не судилося досягти їх слави.

Галерея

Саломон ван Рейсдал. «Натюрморт з дичиною та індиком», Лувр, Париж.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.