Сало в шоколаді

Сало в шоколаді — вид цукерок із шоколаду, копченого сала і вершкового масла. До страви звичайно подають вино або лікер. Сало в шоколаді стало популярним напочатку XXI століття та невдовзі стало елементом масової культури в Україні.

Поширення

Наразі майже неможливо придбати цукерки «Сало в шоколаді» в магазині. У однойменних шоколадних батончиках замість сала використовуються вершки і джем. Справжні креативні цукерки можна скуштувати в закладах української кухні. Наприклад, подібне кафе є у Львові. Ще один подібний заклад розташовано в Києві — ресторан «Царська кухня».

Сало в шоколаді має великий попит серед туристів. На Днях України, які проходили у Франції, було представлено страву «Сало в шоколаді».

Приготування

В одній порції (4 прямокутні цукерки розміром приблизно 2х2 см) міститься 2800 ккал. Запивати цукерки бажано вином або лікером, що підкреслюватиме смак шоколаду та сала. Шоколад на смак превалює над салом, легкий присмак якого лише надає цукеркам пікантності.

Рецепт

Інгредієнти: плитка чорного шоколаду, 100 грамів звичайного або копченого сала, 60 грамів вершкового масла. Спеції і добавки (імбир, кардамон, перець чилі, перець мелений, мускатник) треба додавати за смаком, у невеликій кількості. Вони надають страві аромату та пікантності.

Наріжте копчене сало тоненькими прямокутниками. Розламайте шоколад, додайте прянощів і вершкове масло. Отриману суміш розтопіть, бажано, в металевому посуді (це можна також зробити в мікрохвильовій печі або на пару). Помішуйте, поки не утвориться гаряча маса.

Залийте отриману масу в будь-яку підготовлену ємність (формочки для льоду, чашки, тарілки) на половину об'єму. Покладіть на розтоплений шоколад шматочки сала. Заповніть ємність шоколадною масою.

Помістіть отримані цукерки до морозильної камери на 2 години або на ніч (швидкість приготування залежить від властивостей морозильної камери)[1].

Аналогічні страви у інших народів

Див. також

Примітки

  1. Сало в шоколаде необычное и вкусное. AllChoco.com - мы знаем все о шоколаде! (ru-RU). 13 березня 2014. Процитовано 5 березня 2018.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.