Саміт

Са́міт — це зустріч глав держав або голів урядів з потужним висвітленням у засобах масовоï інформаціï, підвищеними заходами безпеки та узгодженим попередньо порядком денним.

Назва походить від англійського слова summit, яке, згідно зі словником Merriam-Webster[1], виникло від середньовічного англійського слова somete, що, в свою чергу, походить від латинського слова summum зі значенням «найвищий».

Видатні саміти

Найвидатнішими самітами в історіï були зустрічі між Франкліном Д. Рузвельтом, Вінстон Черчилем та Йосипом Сталіним під час Другоï Світовоï війни, між президентами США та СРСР і між лідерами СРСР та КНР.

Саміти «Україна-ЄС»

  • 1997 — Перший Саміт Україна-ЄС (Київ), підписано угоду між Європейським Співтовариством по вугіллю та сталі та урядом України про торгівлю сталеливарними виробами
  • 1998 — набуття чинності угоди про партнерство і співробітництво між Україною та ЄС, Україна офіційно заявила про прагнення набути статусу асоційованого членства в ЄС, прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 852 про запровадження механізму адаптації законодавства України до ЄС. Другий саміт Україна—ЄС (Відень)
  • 1999 — Третій саміт Україна — ЄС (Київ), ЄС підтвердив намір сприяти вступу України до СОТ,

початок роботи щодо запровадження зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

  • 2001 — Четвертий саміт Україна — ЄС (Ялта)
  • 2002 — П'ятий саміт Україна—ЄС (Копенгаген)

У квітні 2004-го року на саміті Україна-ЄС євро-очікування України були підірвані у зв'язку з неотриманням статусу країни з ринковою економікою від ради міністрів ЄС. Однак це сталося до Помаранчевої революції.

  • 2005 — Рада Європейського Союзу надала Україні статус країни із ринковою економікою, черговий саміт
  • 2006 — саміт ЄС-Україна, Гельсінкі
  • 2007 — саміт ЄС-Україна, Київ
  • 2018 — саміт ЄС-Україна, Брюссель ( Україна та Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) на полях саміту Україна-ЄС у Брюсселі 9 липня підписали угоду про виділення позики на EUR75 млн для реалізації проекту "Підвищення безпеки автомобільних доріг у містах України"). У спільній заяві за підсумками саміту ЄС учергове заявив, що підтримує суверенітет та територіальну цілісність України, не визнає анексію Криму.[2][3]

Примітки

  1. http://www.merriam-webster.com
  2. InterFax-Україна. ЄІБ виділить Україні позику EUR75 млн на безпеку на дорогах (ua). Процитовано 9 липня 2018.
  3. Rbc.ua. Саміт Україна - ЄС: подробиці. РБК-Украина (укр.). Процитовано 1 вересня 2018.

Література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.