Сапетка

Сапе́тка (від тур. sepet, крим. säpät «кошик», «сапет»)[1] — нерозбірне житло для бджіл вулик з очерету, соломи чи тонких вербових прутиків, часто обмазаних глиною. В теперішній час практично не використовується; Після посадки бджолиного рою в сапетку встановлюють прямо на землю, а під нею роблять невеличку ямку для збільшення об'єму вулика. Льоток розміщюється на рівні землі чи вище. Осінню сапетки з найбільшою кількістю меду звільняють від бджіл, обкурюють їх сірчаним газом. Всі соти виламуються і сортуються для наступної обробки. Після 1937 року, разом з іншими видами нерозбірних вуликів колодою та дуплянкою, сапетка була витіснена вуликами рамочної системи.

Плетений вулик

Примітки

  1. Етимологічний словник української мови : у 7 т. : т. 5 : Р  Т / укл.: Р. В. Болдирєв та ін ; редкол.: О. С. Мельничук (гол. ред.) та ін. К. : Наукова думка, 2006. — Т. 5 : Р — Т. — 704 с. — ISBN 966-00-0785-X.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.