Саріак (цар скіфів)

Саріак (дав.-гр. Σαριακος; приблизно 180 до н. е.—160 до н. е.) династ Малої Скіфії, відомий з нумізматичних та епіграфічних джерел.

Саріак
Біографічні дані
Національність Скіфи

Саріак єдиний відомий скіфський володар у Добруджі, що карбував не тільки бронзові, а й срібні монети. Легенди на монетах відрізняються, на бронзових монетах ім'я царя скорочене дав.-гр. Σαρια. Висловлювалася думка, що єдина відома срібна монета може бути підробкою, а справжнє ім'я царя саме Саріа. Подальші епіграфічні відкриття розвіяли ці сумніви[1].

Поблизу миса Каліакра був знайдений жертовник Діоскурам. Згідно напису на вівтарі, він був побудований Антігоном, сином Геракліта за царя Саріака[2]. Культ Діоскурів, покровителів моряків та війська, був досить популярним у династів Малої Скіфії[3].

Етимологія імені:

дав.-гр. Σαριακος < скіф. *saria — укр. голова, верховний[1].

Примітки

Джерела

  • Михаил Лазаров. Новооткрытая надпись Антигона за скифского царя Сариака : [рос.] // Весник древней истории. — 1985.   3. — С. 47-52.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.