Світ (видання)

«Світ» («Сьвіт») — ілюстрований літературно-політичний науковий місячник, виходив у Львові 1881-82 (21 чч.). Видавець і редактор Іван Белей, фактичний редактор Іван Франко. «Світ» пропагував соц. ідеї, ставився критично до тодішньої народовецької політики і поборював москвофільство.

У журналі співпрацювали також: Михайло Драгоманов, О. Терлецький, Олександр Кониський, Ф. Вовк, Микола Лисенко, Іван Нечуй-Левицький та ін. У «Світі» був друкований початок повісти І. Франка «Борислав сміється», дебютував Борис Грінченко.

«Світ» («Сьвіт») — літературно-науковий двотижневик, виходив у Львові 19061907, спочатку орган галицьких модерністів з «Молодої Музи», з 1907 «ілюстрований часопис для руських родин», близький до поміркованих кіл з радикальної партії. Видавці і редактори В. Бирчак, В. Будзиновський, М. Яцків. До редакційного комітету входили ще П. Карманський і Остап Луцький.

В «Світі» співпрацювали: Осип Маковей, Ольга Кобилянська, Василь Щурат; з Центрально-східних земель: Михайло Старицький, Людмила Старицька-Черняхівська, Іван Карпенко-Карий, Олена Пчілка, П. Капельгородський та ін.

«Світ» — ілюстрований двотижневик, з 1927 місячник, орган правого крила УСДП, виходив у Львові 1925-29 у видавництві «Друкар», фірмував С. Микитка. Головний редактор — І. Квасниця.

«Світ» — щотижнева газета, заснована у Києві у квітні 1997

«Свѣтъ» — двотижнева русофільська газета для православних русинів у США, Канаді й Бразилії (1897 — 99), згодом — орган «русских» Православних Братств в Америці (1900) і православних товариств взаємодопомоги в США (1901 — 1910). Виходив з квітня 1897 до 1914 — в Олд-Форджі, Бріджпорті, Філадельфії та інших містах, з 1901 — у Нью-Йорку. Видавець і редактор — отець Г. Грушка, з 1901 — В. Туркевич.

«Свѣтъ» — суспільний і літературний тижневик, видання Общества Святого Василія Великого в Ужгороді (1867-71; 1871-72 під назвою «Новый Свѣтъ»), русофільського напряму, друкувався «язичієм». Редактори — Юрій Ігнатко, о. Кирило Сабов, Віктор Кимак та о. Віктор Ґебей. Із Світом співпрацював отець Раковський Іван.

Джерела та література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.