Секунда на подвиг

«Секунда на подвиг» (кор. «영원한 전우», «Незабутній соратник») — радянсько-північнокорейський двосерійний художній фільм 1985 року. Військово-історичний фільм про подвиг лейтенанта Радянської Армії Якова Новиченка, що врятував на пхеньянському мітингу 1 березня 1946 року Кім Ір Сена від кинутої в нього гранати.

Секунда на подвиг
кор. «영원한 전우»
Жанр автобіографічний фільм
Режисер Ельдор Уразбаев
Ом Гіль Сон
Сценарист Олександр Бородянський
Пек Ін Чжун
У головних
ролях
Андрій Мартинов
Чхве Чхан Су
Олег Анофрієв
Лі Єн Ір
Оператор Елізбар Караваєв
Чон Ік Хан
Композитор Едуард Артем'єв
До Су Ен
Художник Костянтин Форостенко
Кім Чхоль Хон
Кінокомпанія "Мосфільм"
Корейська студія художніх фільмів
Тривалість 127 хв
Мова російська
Країна  СРСР
Північна Корея
Рік 1985
IMDb ID 0275663

Сюжет

Після звільнення Червоною Армією Північної Кореї від японського панування в серпні 1945 року молодший лейтенант Яків Новиченко залишається з корейцями допомагати їм відновлювати зруйновану країну. Але в країні як і раніше неспокійно: багаті верстви корейців, які втратили владу і власність, разом з американськими військовими радниками готують терористичну змову проти Кім Ір Сена з метою його повалення.

1 березня 1946 року в Пхеньяні відкривається мітинг, присвячений 27-й річниці першоберезневого антияпонського руху в Кореї. На мітингу починає виступати Голова Тимчасового народного комітету Північної Кореї Кім Ір Сен. Несподівано з натовпу один із змовників кидає в його бік гранату. Молодший лейтенант Новиченко швидко підбігає до неї, бере в руку і, не знаючи куди її кинути, лягає на неї своїм тілом. Граната розривається, однак книга, яку випадково поклав під шинель радянський офіцер, рятує йому життя. Важко пораненого Новиченка забирають товариші, а Кім Ір Сен продовжує свій виступ. Мітинг триває. Змова провалилася.

Лікарі врятували життя Якову Новиченку, але він втратив праву руку. Фільм закінчується його візитом до Північної Кореї у 1984 році.

У ролях

Знімальна група

  • Режисери: Ельдор Уразбаев, Ом Гіль Сон
  • Сценаристи: Олександр Бородянський, Пек Ін Чжун
  • Оператори: Елізбар Караваєв, Чон Ік Хан
  • Художники-постановники: Костянтин Форостенко, Кім Чхоль Хон
  • Композитори: Едуард Артем'єв, До Су Ен
  • Звукооператори: Семен Литвинов, Лі Схун Єл

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.