Село Шевченка

Село́ Шевче́нка (Черво́не, ху́тір Шевче́нка) — історична місцевість у Києві, названа на честь Тараса Шевченка.

Село Шевченка
Село Шевченка

Харківське шосе 56, вид на майбутнє озеро Сонячне. 1979 р.
Загальна інформація
Країна  Україна
Адмінодиниця Київ
Транспорт
Зовнішні посилання:
У проєкті OpenStreetMap 421866 ·R (Київ)

Розташування

Простягалося вздовж Харківського шосе (з правого боку між Здолбунівською вулицею і Харківською площею; з лівого боку — між вулицями Російською, Славгородською, Славгородським провулком та вулицею Кунанбаєва). Сполучало Нову Дарницю і Червоний хутір.

Історія

Виникло 1924 року як виселок села Позняки, з 1931 року фігурувало як хутір ім. Шевченка в документах Позняківської сільради. Його назва походить від однойменного колгоспу, що діяв на сусідньому Красному хуторі, але на той час вже був ліквідований[1].

У 1930-ті роки почала формуватися мережа вулиць, основна ж забудова припадає на 1940-ві 1950-ті роки (до початку 1940-х років забудовано було здебільшого лише північну частину).

1951 року у селищі було 593 будинки, 3822 мешканці, 33 вулиці і провулки. На початку 1951 року тут було відкрито Другу районну лікарню[1]. Назва село Шевченка офіційно мало з 1961 року.

Сучасність

Майже цілком знесене у 1984—1987 роках у зв'язку зі забудовою житлового Харківського масиву. Було повністю ліквідовано 11 вулиць та 12 провулків, ще 3 вулиці та 1 провулок було значно скорочено. Оскільки навколо було багато боліт та лісів, будівельникам довелося також вирубати майже усі дерева, вибрати торф з глибини 3-5 метрів та намити пісок на 6-8 метрів до незатоплюваних відміток.

Залишки первісної садибної забудови села Шевченка збереглися на вулицях Вірменській (1 будинок), Горлівській (4 будинки), Гостинній (5 будинків), Кам'янській (9 будинків), Славгородській (12 будинків), Славгородському провулку (13 будинків), Чернігівській (1 будинок) та Харківському шосе (2 будинки). Збереглися 2 відомчі будинки на розі Тростянецької вулиці та Харківського шосе. Це єдині адреси Урожайної вулиці[2]

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.