Сементовський Костянтин Максимович

Костянти́н Макси́мович Сементо́вський (псевдонім Калайденський; * 10 квітня 1823, с. Семеногірка, нині в складі с. Іркліїв Чорнобаївського району Черкаської області 1902) — український етнограф, фольклорист і літературний критик.

Сементовський Костянтин Максимович
Народився 10 квітня 1823(1823-04-10)
Червоногірка, Золотоніський повіт, Полтавська губернія, Російська імперія
Помер 1902
Санкт-Петербург, Російська імперія
Країна  Російська імперія
Діяльність науковець, письменник, етнограф, фольклорист
Alma mater Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя
Діти Q4415339?
Нагороди

Біографічні дані

Син землевласника Максима Сементовського. 1839 закінчив Ніжинський ліцей. Працював чиновником у Чернігові, Полтаві, Харкові, Орлі та інших містах.

Керував справами правління амурської компанії та вмістив низку статей з економічних і політичних питань в «Журналі для акціонерів» та «Біржових Відомостях» за 1865—1868.

Дійсний член Російського географічного товариства (від 1847).

Близький до Ізмаїла Срезневського, Миколи Костомарова, Григорія Квітки-Основ'яненка, Петра Гулака-Артемовського, Амвросія Метлинського.

Зібрав чимало фольклорних та етнографічних матеріалів про народні звичаї, багато народних загадок, замовлянь тощо.

Праці

  • «Нарис малоросійських повір'їв і звичаїв, що стосуються свят» («Очерк малороссийских поверий и обычаев, относящихся к праздникам» — в альманасі «Молодик» і в журналі «Маяк», 1843).
  • «Г. Ф. Квітка-Основ'яненко. Біографічний нарис» («Г. Ф. Квитка-Основьяненко. Биографический очерк» — в журналі «Москвитянин», 1843).
  • «Зауваження про свята в малоросіян» («Замечания о праздниках у малороссиян» з доповненнями та зауваженнями Срезневського, Костомарова та Метлинського — в журналі «Маяк», 1843).
  • «Про характерників і малоросійські замовляння проти кулі» («О характерниках и малорусских заговорах против пули» — «Известия Императорского Русского Географического Общества», 1850).
  • «Малоруські та галицькі загадки» («Малорусские и галицкие загадки» — 1851) .

Джерела та література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.