Сетте-Дабан

Хребет Сетте-Дабан гірський хребет у системі Верхоянського хребта Східносибірського нагір'я.

Сетте-Дабан
Країна  Росія
Регіон  Республіка Саха
Довжина 650 км,
(з ПнЗ на ПдС)
Найвища точка
 - координати 59°48′10″ пн. ш. 137°06′56″ сх. д.
 - висота 2102 м
Входить до складу Верхоянського хребта
Період утворення Палеозой (пермський період)

Географія

Розташований у Республіці Саха і Хабаровському краї Росії. Примикає на півдні до Станового нагір'я та Джугджур а на півночі до краю Верхоянського хребта. Розміщений у меридіанальному напрямку. Верхоянський хребет та Сетте-Дабан у 1930-х роках вважали єдиним цілим.

Довжина хребта Сетте-Дабан — 650 км, найбільша висота — до 2102 м. Найбільш висока частина хребта знаходиться між річками Східна Хандига та Ханда. У північному та південному напрямках високогірний рельєф поступово змінюється на середньо- а потім і на низько гірський.

Геологія

Сетте-Дабан складається з вапняків та пісковиків нижнього палезозою, східний схил з прорваних гранітів та пермських пісковиків. Схили хребта покриті модриновими лісами; на висотах понад 1000 метрів переважають кедровий стланик і гірська тундра.

Флора та фауна

Основу теріофауни хребта Сетте-Дабан складають 27 видів. Земноводний ареал хребта Сетте-Дабан: жаба сибірська та сибірський кутозуб.

Див. також

Джерела

  • Хайзникова К.Б. Биостратиграфия и табуляты девона хребта Сетте—Дабан (Южное Верхоянье). Новосибирск: Наука, 1975, с. 3—112.(рос.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.