Скельська печера
Скельська сталактитова печера — розташована в Криму на схилі Байдарської долини поблизу села Родниковського, Крим. Сталактитовая печера утворена в результаті дій підземних вод кілька мільйонів років тому.
Опис
Скельська печера розташована на південному схилі відрога Ай-Петрінського масиву. Охороняється законом з 1964 року, оголошена пам'ятником природи. Відкрита і вперше пройдена печера в 1904 р. місцевим вчителем Е. Кириловим.
Скельська печера є своєрідним природним заповідником. Вона утворилася в результаті дії підземних вод у вапнякових породах. За підрахунками фахівців Скельській печері декілька мільйонів років. Тут були знайдені кістки вимерлих тварин: лісового кота, кримського сайгака та ін.
Печера має значні розміри, красу і порівняно хороший стан. Складається з декількох залів.
Найбільший і найгарніший із залів - другий. Довжина цього залу, витягнутого з півночі на південь 80 м, середня ширина - 10-18 м, висота готичного зведення досягає 25 м. Стіни прикрашені численними натічними завісами і ребрами, оригінальними нішами-ваннами. Тут же височіють колони, зрощення сталактитів і сталагмітів. Загальна протяжність всіх галерей печери сягає 570 метрів. Найбільшою визначною пам'яткою другого залу, а також всієї Скельської печери є 7-метровий сталагміт. У другому залі є провал (колодязь), який веде до нижнього поверху печери.
У печері відомо кілька озер глибиною до 30 м. У паводок рівень води підвищується, а при накладенні весняних злив на сніготанення відбувається вилив води з печери. У верхній частині є багаті натічні відкладення (колони), в нижній і середній частинах - відсортовані водні механічні відкладення (галька, пісок, глина). У печері виявлено багате місцезнаходження хребетних голоценових віку і рясна спелеофауни.
Печера обладнана спелеологами для відвідин (спеціальними пішохідними доріжками і освітленням).
Печера обладнана сходами і освітлена.