Сомоподібні

Сомоподібні (Siluriformes) — ряд риб класу променепері. Нараховують понад 3 тисячі видів сомоподібних.

?
Сомоподібні
Час існування: Пізня крейда – наш час

Tandanus tandanus
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Остаріофізи (Ostariophysi)
Ряд: Сомоподібні (Siluriformes)
G. Cuvier, 1817
Посилання
Вікісховище: Siluriformes
Віківиди: Siluriformes
EOL: 5083
ITIS: 163992
NCBI: 7995
Fossilworks: 35487

Розповсюдження

Зустрічаються переважно у тропічних та субтропічних водоймах Південної Америки, Африки та Азії. Майже всі сомоподібні живуть у прісних водоймах, лише представники двох родин переселилися у морські води. Є види, що розповсюджені у Північній Америці.

Загальні відомості

Сомоподібні не мають луски, тіло вкрите товстою шкірою або кістковими пластинками. Навкруги рота є кілька пар вусів. У грудних, а іноді у інших плавцях можуть розвиватися великі колючки. Розміри від 2 см до 5 м (таких розмірів може досягати сом звичайний, який зустрічається в Україні) . Органи зору зазвичай розвинені не дуже добре, основними органами чуттів є органи дотику. У деяких представників є електричні органи. Переважна більшість видів хижаки, полюють на рибу або донних тварин. Деякі види можуть дихати атмосферним повітрям. Майже всі сомоподібні тримаються біля дна та не дуже добре плавають. Живуть зазвичай поодинці, зграйних видів небагато.

Значення

Деякі види сомоподібних є промисловими, а також розводяться у рибних господарствах. Багато видів є об'єктом розведення у акваріумах.

Родини

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.