Сорочиця чорна

Сорочиця чорна[2] (Melloria quoyi) — вид горобцеподібних птахів родини ланграйнових (Artamidae).

?
Сорочиця чорна

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Ланграйнові (Artamidae)
Підродина: Сорочицеві (Cracticinae)
Рід: Melloria
(Mathews, 1912)
Вид: Сорочиця чорна
Melloria quoyi
(Lesson & Garnot, 1827)
Синоніми
Cracticus quoyi
Посилання
Вікісховище: Melloria quoyi
Віківиди: Melloria quoyi
МСОП: 22706285
NCBI: 254525

Етимологія

Назва роду Melloria вшановує австралійського орнітолога Джона Меллора. Вид M. quoyi названо на честь французького зоолога Жан-Рене-Констана Куа (1790—1869).

Поширення

Вид поширений на півночі Австралії, в Новій Гвінеї (повсюдно, за винятком центральних гірських районів) та на деяких дрібних островах. Живе у дощових та сухих лісах, мангрових лісах, парках, садах, на плантаціях.

Опис

Птах середнього розміру, завдовжки 33—44 см, вагою 148—220 г. Це птах з міцною статурою, довгим квадратним хвостом, великою прямокутною головою, міцним дзьобом з трохи загнутим кінчиком верхньої щелепи. Зовні схожий на ворону, але має пропорційно меншу голову і більший та довший дзьоб. Оперення повністю глянцево чорне з фіолетовим відтінком на спині. Ноги чорні з сірими кільцями, очі темно-карі, а дзьоб має дистальну третину чорного кольору та проксимальну частину синювато-сірого кольору.

Спосіб життя

Трапляється поодинці, парами або у невеликих сімейних зграях. Проводить більшу частину дня сидячи на високому дереві, вишукуючи поживу. Всеїдний птах. Живиться великими комахами та іншими безхребетними, дрібними хребетними, яйцями птахів і плазунів, фруктами, ягодами, насінням, нектаром. Репродуктивний період триває з серпня по січень (з піками у вересні-жовтні в Новій Гвінеї та у вересні-січні в Австралії). Це моногамні птахи. Гніздо має чашоподібну форму і будується на роздвоєнні гілки. У гнізді 2-5 яєць.

Підвиди

  • Melloria quoyi quoyi (Lesson & Garnot, 1827) — номінальний підвид, поширений на всій території Нової Гвінеї (за винятком району південніше річки Флай), а також на островах Вайгео, Салаваті, Місоол та Япен;
  • Melloria quoyi spaldingi (Masters, 1878) — поширений на північному прибережному районі Північної території (Австралія);
  • Melloria quoyi alecto (Schodde & Mason, 1999) — поширений вздовж південного узбережжя Нової Гвінеї південніше річки Флай, а також на островах Дару, Ару, Бойгу та Сайбай;
  • Melloria quoyi jardini (Mathews, 1912) — поширений на півострові Кейп-Йорк;
  • Melloria quoyi rufescens (De Vis, 1883) — поширена уздовж північно-східного узбережжя штату Квінсленд.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Melloria quoyi: інформація на сайті МСОП(версія 2020.2) (англ.) 27 липня 2020
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.