Спекуляція

Спекуля́ція, також ґеше́фт[1] — це купівля активу (товару або нерухомості) з надією на те, що в найближчому майбутньому він стане більш цінним. Це також може стосуватися коротких продажів, під час яких спекулянт сподівається на зниження вартості. У фінансах спекуляція також є практикою участі в ризикованих фінансових операціях у спробі отримати прибуток від короткострокових коливань ринкової вартості фінансового інструменту, що торгується, замість того, щоб намагатися отримати прибуток від основних фінансових атрибутів, втілених в інструменті, таких як вартість додавання, рентабельність інвестицій або дивіденди.

Багато спекулянтів приділяють мало уваги фундаментальній цінності цінного паперу і натомість зосереджуються виключно на зміні ціни. В принципі, спекуляція може включати будь-який торгувальний товар або фінансовий інструмент. Спекулянти особливо поширені на ринках акцій, облігацій, товарних ф’ючерсів, валют, образотворчого мистецтва, предметів колекціонування, нерухомості та деривативів.

Спекулянти відіграють одну з чотирьох основних ролей на фінансових ринках, поряд з хеджерами, які беруть участь у транзакціях, щоб компенсувати деякі інші існуючі ризики, арбітражниками, які прагнуть отримати прибуток від ситуацій, коли взаємозамінні інструменти торгуються за різними цінами в різних сегментах ринку, та інвесторами, які отримувати прибуток через довгострокове володіння основними атрибутами інструмента.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.