Срібна монета

Срібна монета — металева монета з вмістом срібла понад 50 % (не менше 500 проби). Срібло використовувалося як метал для карбування з найдавніших часів, але сьогодні карбування срібних монет призначене виключно для колекціонування.

Срібні драхми з острова Егіна викарбувані після 404 року до н. е.

Історія

У царстві Лідія в Малій Азії монети почали карбувати близько 600 р до н. е. Це одні з найдавніших монет в історії. Монети Лідії були зроблені з електрума, який є природним сплавом золота й срібла і був доступний на території Лідії. Концепція карбування, тобто виготовлення штампованих шматків металу певної ваги, швидко поширилася на сусідні регіони, такі як Егіна. Ці регіони населяли переважно греки.

Срібні монети сьогодні

Інвестиційна монета American Silver Eagle

Сучасні срібні монети найчастіше використовуються для інвестицій, мають діаметр переважно від 39 до 42 міліметрів та містять 1 тройську унцію чистого срібла. Старі монети, що мають історичну цінність, є сьогодні предметом колекціонування та досліджень нумізматики.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.