Ставка Верховного Головнокомандувача (Україна)

Ставка Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України (СВГ) – це надзвичайний орган найвищого військового керівництва України, який у період реальної війни-агресії здійснює стратегічне управління Збройними силами України та іншими військовими формуваннями держави. Робочим органом є Генеральний штаб Збройних сил України.

Ставка Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України
Посаду обіймає
Володимир Зеленський

від 20 травня 2019
Статус Президент України
Абревіатура СВГ ЗСУ
Резиденція Будівля Офісу Президента України
Місце м. Київ
Термін каденції постійно діюча
Створення 2017
Вебсайт Офіційний сайт

Повноваження

Також вона може вносити зміни й уточнення до структури та організації Збройних Сил, здійснювати планування кампаній і стратегічних операцій, ставити завдання угрупуванням військ, розпоряджатись наявними резервами тощо.

Законодавчий статус

Визначено статтею 7 Закону України «Про Збройні Сили України».

Закон визначає, що «в особливий період керівництво Збройними Силами України та іншими військовими формуваннями Президент України може здійснювати через Ставку Верховного Головнокомандувача, робочим органом якої є Генеральний штаб Збройних Сил України»[1].

Також повноваження Ставки визначає стаття 8 Закону України «Про оборону України».[2]

Історія

Легалізована на підставі Указу Президента України від 10 жовтня 2017 року № 313/2017 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 вересня 2017 року „Про Ставку Верховного Головнокомандувача“».[3]

7 лютого 2018 року в Генеральному штабі ЗС України було проведено командно-штабне тренування з організації роботи Генерального штабу як робочого органу Ставки Верховного Головнокомандувача. У ході навчання відпрацьовано питання вироблення проєктів рішень з питань оборони держави. Мета тренувань — вивчення спроможностей Генерального штабу Збройних Сил України виконувати завдання як робочого органу Ставки Верховного Головнокомандувача в ході стратегічного планування застосування Збройних Сил України та інших військових формувань і правоохоронних органів, при передачі функцій безпосереднього управління військами (силами) до Об'єднаного оперативного штабу Збройних Сил України.

У ході тренування відпрацювали питання щодо організації планування, мобільності та ефективності застосування Збройних Сил України, інших складових Сил оборони, визначення потреб на застосування Сил оборони у разі відсічі агресії та здійснення стратегічного керівництва Збройними Силами України.

За результатами проведення командно-штабних тренувань підготовлено пропозиції щодо вдосконалення структури, організації та порядку діяльності Робочого органу Ставки Верховного головнокомандувача з послідовним приведенням його структурних підрозділів у відповідність із J-структурою штабів країн-членів НАТО.[4]

Див. також

Примітки

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.