Старобільський професійний ліцей

Старобільський професійний ліцей був створений як професійно-технічне училище.

Старобільский професійний ліцей
Старобільський професійний ліцей, 1 вересня
Тип професійний ліцей
геокоординати не задано:
Засновано 25.06.1962
Директор Танасов Володимир Васильович
Мова навчання українська
Адреса 92700 м. Старобільськ, Луганська обл., кв. Ватутіна
Телефон +380-6461-325-35
Сайт starproflicey.jimdo.com

Історія закладу

25 червня 1962 року, в м. Старобільську було відкрито будівельне училище № 15, тресту «Ворошиловград Сільбуд» для підготовки робочих — будівельників: штукатурів, малярів, столярів, мулярів для ПМК північного регіону області.

У травні 1970 року держкомісія прийняла в експлуатацію комплекс будівель училища у кварталі Ватутіна, який був розрахований на 400 учнів, до якого увійшли такі споруди:

  • Навчальний корпус;
  • навчально-виробничі майстерні;
  • їдальня;
  • актовий та спортивний зали;
  • гуртожиток.

З 1984 року ГПТУ № 93 наказом обласного управління було перейменовано в СПТУ № 93. Випускники стали отримувати не тільки дипломи за професією, а й атестати про повну середню освіту. У 2004 році училище було перейменовано в Старобільський професійний ліцей.


Освітній напрямок

Ліцей є регіональним базовим професійно-технічним навчальним закладом області, з контингентом 344 учня. Він готує кваліфікованих робітників за 9 фаховими напрямками, як будівельного профілю, так і громадського харчування та сфери послуг: муляр, пічник, маляр, штукатур, лицювальник-плиточник, електрогазозварник, кухар-кондитер, перукар-модельєр, манікюрник, оператор комп'ютерного набору, конторський (офісний) службовець (бухгалтерія).

На навчання приймаються випускники шкіл на базі 9 класів з терміном — 2,5 - 3,5 роки і на базі 11 класів — 1 - 1,5 роки.

Матеріальна база

Навчальний заклад має достатню матеріальну базу та умови для навчання. Необхідними обладнаннями, механізмами, приладами та iнтрументами оснащені 17 навчальних кабінетів, з яких 7 професійної підготовки, 8 навчально-виробничих майстерень, 2 навчальні перукарні, 2 комп'ютерних класи, 1 кухня-лабораторія, 2 полігони ; їдальня, спортивний зал, стадіон, актова зала.

Працюють гуртки художньої самодіяльності, спортивні секції.

Іногородні забезпечуються гуртожитком.

Готують спеціалістів майстри виробничого навчання, викладачі, із яких 4 — вищої категорії, 7 — І категорії, 3 — ІІ категорії, мають звання та нагороди «Відмінники освіти України» — 2 особи, майстер II категорії- 2 особи, «Викладач- методист» — 3 особи.


Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.