Старостинський округ

Старости́нський о́круг — це частина території громади в Україні, на якій розташовані один або декілька населених пунктів (сіл, селищ, міст), крім адміністративного центру територіальної громади, визначеною сільською, селищною, міською радою з метою забезпечення представництва інтересів жителів такого населеного пункту (населених пунктів) старостою.

Вперше термін старостинський округ з'явився в законодавстві України в лютому 2017 року в рамках реформи децентралізації з внесенням змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» і застосовувався лише до об'єднаних територіальних громад[1].

Стосовно порядку формування старостинських округів у Законі існує припис, який визначив, що утворення старостинських округів належить до питань, що вирішуються виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради територіальної громади.

Це означає, що рада територіальної громади, утворюючи старостинські округи, має право:

  • визначати кількість старостинських округів, керуючись не нормами чинного законодавства, а на власний розсуд;
  • переносити населені пункти з одного старостинського округу в інший, забезпечуючи при цьому більш-менш рівномірний розподіл кількості жителів у кожному із таких округів.

Староста затверджується радою громади на строк її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови, що вноситься за результатами громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю), проведеного у межах відповідного старостинського округу.

Кандидатура старости вноситься на громадське обговорення (громадські слухання, збори громадян, інші форми консультацій з громадськістю) сільським, селищним, міським головою та вважається погодженою з жителями відповідного старостинського округу, якщо в результаті громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю) отримала таку підтримку у старостинському окрузі:

  • з кількістю жителів до 1500 — більше 20 відсотків голосів жителів від загальної кількості жителів відповідного старостинського округу, які є громадянами України і мають право голосу на виборах;
  • з кількістю жителів від 1500 до 10 тисяч — більше 17 відсотків голосів;
  • з кількістю жителів від 10 тисяч до 20 тисяч — більше 14 відсотків голосів;
  • з кількістю жителів від 20 тисяч до 30 тисяч — більше 10 відсотків голосів;
  • з кількістю жителів більше 30 тисяч — більше 7 відсотків голосів жителів від загальної кількості жителів відповідного старостинського округу, які є громадянами України і мають право голосу на виборах.

Кандидатура старости відповідного старостинського округу, не підтримана сільською, селищною, міською радою, не може бути повторно внесена для затвердження в цьому старостинському окрузі протягом поточного скликання відповідної сільської, селищної, міської ради.

Староста працює на постійній основі в апараті відповідної ради та її виконавчого комітету, а в разі обрання членом цього виконавчого комітету — у виконавчому комітеті ради.

Примітки

  1. Врублевський, Олександр (29.06.2018). Про старостинські округи в об’єднаних громадах: запитання та відповіді. Портал Децентралізація в Україні. Процитовано 26.11.2020.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.