Сурімі
Сурі́мі (擂り身) — японська страва, що готується з риби з білим м'ясом, яке заморожується та перемелюється в однорідну масу.
Завдяки відсутності запаху та вираженого смаку сурімі стали використовувати для імітації різних морепродуктів, додаючи за потребою барвники та спеції. Найвідоміший продукт із сурімі — крабові палички.
Історія
Ще в давні часи (перші згадки про сурімі датуються 1100 роком) японці помітили, що з перемеленої та вичавленої океанічної риби з білим м'ясом можна отримати однорідну масу з майже непомітним, але приємним смаком і запахом, з якої можна виліплювати різноманітні фігури. Найпопулярнішими були рибні кульки або ковбаски з сурімі, які стали називатися камабоко. З розвитком кулінарного мистецтва, японські кухарі винаходили нові страви з сурімі.
Процес виробництва сурімі
- Рибу для виробництва сурімі відловлюють у відкритому морі в зонах промислу. Протягом 6-10 годин її або переробляють на борту спеціалізованого судна-заводу, або постачають для перероблення на береговий завод.
- Зі свіжевиловленої риби виокремлюють філе. Шкіра, голову, кістки та нутрощі направляють на виробництво рибного борошна. На виробництво сурімі йде лише філе.
- Філе риби подрібнюють і кілька разів промивають чистою холодною водою. На цій стадії залишаються самі нерозчинні білки, які по суті і є сурімі.
- Отримана промита маса надходить на центрифугу для видалення зайвої вологи.
- З готової маси формуються блоки по 10 кг і заморожуються методом шокового заморожування (заморожування в дуже короткий період до −20 ºС). Оскільки заводи-споживачі сурімі розташовані далеко від зон промислу (часто на інших континентах), сурімі транспортують до місць перероблення в рефконтейнерах, у яких підтримується постійна температура −20 ºС.