Сідамо

Сідамо — група народів, що проживають на південному заході Ефіопії та спілкуються мовою сідамо.

регіон народів і народностей півдня

Географія

Народи сідамо проживають у гірських районах південно-західної Ефіопії, в Регіоні народів і народностей півдня, на території старих ефіопських провінцій Кефа (Каффа-Джимма), Гамо-Гофа й Сідамо.

Історія та етнографія

До народів сідамо належать народи, що спілкуються мовами кушитської групи: власне сідамо, а також дараса, камбатта, хадія, алаба, тамбаро. Деякі вчені беруть групу більш широко — до неї включаються також омето (уоламо, койра, баскето), каффа, гімірра та маджі.

Чисельність сідамо становить 2 632 тисяч осіб. 90% з них християни, решта сповідують іслам та африканські традиційні релігії. Переважна більшість (85%) займається сільським господарством, гірським землеробством (вирощуються кава, тефф, дурра, ячмінь), а також скотарством.

У XIII–XVI століттях народи сідамо проживали північніше, ніж у наш час, і входили до складу мусульманських султанатів Хадія, Іфат і Дауро. У XVI столітті численний народ оромо завоював більшу частину території, яку населяли сідамо, відтіснивши ті народи до гір південно-західної Ефіопії.

Джерела

  • Райт М. В. «Народи Ефіопії», Москва 1965
  • Брук С. І. «Населення світу. Етнодемографічний довідник», Москва 1986
  • «Народи світу». Історично-етнографічний довідник. Гол. ред. Ю. Бромлєй. Советская энциклопедия. Москва. 1988, стор. 403–404
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.