Сімеїзька обсерваторія

Сімеїзька обсерваторія — до середини 1950-x астрономічна дослідницька обсерваторія. Перебуває поблизу Гори Кішка, Крим біля селища Сімеїз. Нині є частиною Кримської астрофізичної обсерваторії. У наш час[коли?] використовується для проведення дослідження орбіт супутників, заснованого на використанні лазерів.

Сімеїзька обсерваторія
Названо на честь Сімеїз
Держава  Україна
Адміністративна одиниця Ялтинська міська рада
У межах геооб'єкта Крим
Висота над рівнем моря 360 м
Дата офіційного відкриття 1908
Категорія працівників Q105823771?
 Сімеїзька обсерваторія у Вікісховищі

Центральний вхід

На честь Сімеїзької обсерваторії названа мала планета 748 Simeisa, відкрита Г. Н. Неуйміним 14 березня 1913 року.

Історія

Обсерваторія була створена астрономом-аматором М. С. Мальцевим за рахунок власних коштів. Початкове встаткування обсерваторії обмежувалося двома невеликими телескопами. У 1908 році була подарована Російської академії наук і згодом послужила основою для однієї із філій Пулковскої обсерваторії. Трохи пізніше в 1925 році в Сімеїзькій обсерваторії встановили метровий телескоп-рефлектор, за допомогою якого згодом були здійснені дослідження спектрів небесних тіл.

Сімеїзька обсерваторія була повністю зруйнована в ході Другої світової війни, а більша частина встаткування виявилася загублена. Згодом деякі інструменти були знайдені в Німеччини по закінченню війни, включаючи головний телескоп, хоча його дзеркало було ушкоджено. Проте, 30 червня 1945 року було ухвалене рішення про відновлення обсерваторії, і Сімеїзьке відділення Пулковської обсерваторії було перетворено в самостійну Кримську астрофізичну обсерваторію. Тоді ж був побудований новий телескоп з більш ніж двометровим дзеркалом (таких телескопів не було в той час ні в Європі, ні в СРСР, лише в США уже функціонував триметровий Лікський телескоп і готувався до введення в експлуатацію пятиметровий Паломарський телескоп). У Сімеїзькій обсерваторії, біля берега Чорного моря, установлений радіотелескоп РТ-22, з діаметром рефлектора 22 метра.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.