Сіґурд Гуль

Сіґурд Гуль (норв. Sigurd Hoel; 14 грудня 1890, Нур-Одал 19 жовтня 1960, Осло) норвезький письменник, майстер соціально-психологічного роману. Видається з 1918 року[6].

Сіґурд Гуль
норв. Sigurd Hoel
Народився 14 грудня 1890(1890-12-14)[1][2][…]
Nord-Odald, Гедмарк, Норвегія
Помер 14 жовтня 1960(1960-10-14)[1][2][…] (69 років)
Осло, Норвегія[3]
Поховання Спаський цвинтар (Осло)[4]
Країна  Норвегія
Діяльність письменник, літературний критик
Знання мов норвезька[5]
Членство Norwegian Academyd
У шлюбі з Нік Ваал
Нагороди

Премія книгарів Норвегіїd (1948)

Gyldendal's Endowmentd (1940)

IMDb ID 0388472

Біографія

Сіґурд Гуль народився 14 грудня 1890 року в родині бідного сільського учителя в Північному Удалі. У ранній юності він приїхав навчатися в Осло. Його однаково захоплювали і література, і історія, і математика, і природознавство. Товариші по університету були упевнені, що з часом Сіґурд Гуль стане видатним ученим в області природничих наук. Проте доля змусила його кинути університет і зайнятися педагогічною діяльністю. Окрім роботи в школі, Сіґурд Гуль займався і журналістикою. Ставши письменником, Сіґурд Гуль не обмежив свою діяльність рамками літературної творчості. Завдяки своїм різнобічним знанням і інтересам, він аж до самої смерті був надзвичайно активним у культурному і громадському житті Норвегії. Він гаряче відгукувався на усі події, що відбувалися у світі. З початку тридцятих років він був беззмінним консультантом у різних літературних видавництвах і журналах. З початку війни брав участь у партизанському русі Норвегії — Русі Опору. У 19431945 роках жив у Швеції.

Творчість

На початку свого творчого шляху, в двадцяті роки, Сіґурд Гуль стояв на лівих позиціях. У той час в Норвегії спостерігався великий підйом робітничого руху, і уся інтелігенція була налагоджена дуже радикально. Гуль був у ті роки одним з редакторів журналу "Назустріч дню", який з'явився в Норвегії у зв'язку з виникненням барбюсовского відділення "Кларте". У редакцію журналу входили представники і лівого крила норвезької робочої партії, що створили пізніше Комуністичну партію Норвегії. Проте до кінця тридцятих років радикальні настрої серед інтелігенції змінилися почуттям страху і безнадійності перед катастрофою, що насувається.

Твори

  • «Грішники на літньому сонці» (1927) — роман.
  • «Жовтневий день» (1931) — роман.
  • «Сезам, Сезам» (1938) — роман.
  • «Зустріч біля прикордонного стовпа» (1947) — роман.
  • «У підніжжя Вавилонської вежі» (1956) — роман.
  • «Зачароване коло» (1958) — історичний роман.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.