Табаско (соус)

Таба́ско бренд гострих соусів, зроблених з м'якоті стиглих плодів Capsicum frutescens (перець табаско), оцту та солі. Соус витримується протягом трьох років в бочках з білого лімузинського дуба. Має кислий, пікантний аромат.

Виготовлення

Виробником всесвітньо відомих соусів марки «Табаско» є американська компанія «Макайленні» (McIlhenny). Виробництво червоного перцевого соусу почалося в 1868. Соус став результатом численних і тривалих експериментів Едмунда Макайленні, власника невеликого острова Ейвері Айленд на соляних копальнях в штаті Луїзіана.

Для приготування соусу свого Едмунд Макайленні використовував особливий сорт червоного перцю Табаско, сіль з місцевої копальні і оцет високої якості. Серед основних переваг цього соусу — універсальність у використанні, відсутність калорій і жиру, низький вміст натрію, використання при виготовленні тільки натуральних інгредієнтів.

Перець табаско

Коли перці дозрівають і червоніють, з них роблять пюре з особливою сіллю, а потім цю суміш розливають у дерев'яні бочки з білого дуба і залишають бродити на три роки. Після цього пюре з перцю змішують з винним оцтом, потім фільтрують і розливають у пляшки. За своєю гостротою 1 / 4 ч. ложки перцевого соусу Табаско можна прирівняти до: 1 / 2 ч. ложки чорного перцю, 1 / 2 ч. ложки білого перцю.

Вперше соус був розлитий в старі пляшечки з-під парфумів, і компанія досі зберігає їхню форму[1].

Використання

Цю пекучу приправу можна додавати в багато супів, рагу, соуси, омлети і маринади .

  • маринування м'яса, страви на грилі та інші смажені м'яса (курка, яловичина, риба, свинина)
  • як спеції в страви з бобовими, такі як горох і боби, і супи з м'ясом і овочами
  • Табаско — обов'язковий інгредієнт коктейлю «Кривава Мері».

Соус досить гострий, тому додавати треба лише кілька крапель і обов'язково скуштувати страву, щоб зрозуміти ступінь її гостроти.

Пляшку можна зберігати до 3 місяців без холодильника або довше в холодильнику.

Продукція

Різновиди «Табаско».

Основні імпортери

Статистика експорту Tabasco[2]
Країна Країна
1. Японія 7. Корея
2. Німеччина 8. Іспанія
3. Велика Британія 9. Франція
4. Мексика 10. Австралія
5. Сінгапур 11. ПАР
6. Канада

Примітки

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 15 жовтня 2012. Процитовано 7 січня 2012.
  2. Stand 2005, Quelle: McIlhenny Co.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.