Танковий батальйон

Та́нковий батальйон — основний тактичний підрозділ у танкових (бронетанкових) військах багатьох держав, який призначений для виконання тактичних завдань у складі танкового або загальновійськового формування (полк, бригада, дивізія), а в деяких випадках і самостійно у тісній взаємодії зі з'єднаннями, частинами і підрозділами інших родів військ і спеціальних військ Сухопутних військ в різних умовах.

Скорочене написання тб. Організаційно тб входив як до складу танкових чи механізованих полків, так і був окремим підрозділом при штабі корпусу/армії (отб). Танковий батальйон, на відміну від мотострілецького батальйону, не містить підрозділів для посилення його вогневої потужності, за винятком зенітно-ракетного взводу (ЗРВ) у складі окремих танкових батальйонів (отб). У штатний склад батальйону входять (варіант) :

Якщо танковий батальйон входить до складу танкового полку чи бригади, то в кожному взводі по 3 танки. Разом — 31 машина. А якщо входять до складу механізованих полків чи бригад, то в кожному взводі по 4 танки. Разом — 40 машин.

Дане правило формування закріпилось в Радянської Армії з 50-х років, з початку сформування мотострілецьких військ. За правилами радянської тактики, танковий батальйон в мотострілецькому полку/бригаді, у разі широкомасштабних бойових дій розосереджується для вогневого посилення по мотострілецьким батальйонам — повзводно на кожну роту. Що вимагало збільшення кількості бойових машин в танковому взводі до 4. За тими ж правилами танкові полки/бригади діяли на напрямку зосередження основного удару по противнику в складі не менше однієї танкової роти, для чого наявність у взводі трьох танків було оптимальним.

Організаційна структура ЗСУ

Штатний склад танкового батальйону, прийнятий у Збройних силах України.

У механізованих військах

  • штаб (3 ос.)
  • управління (5 ос.)
  • 3 танкові роти (У роті — управління, 3 танкові взводи по 12 ос. по 4 Т-64БВ/БМ «Булат» + танк командира роти. Всього: 13 танків, 41 ос.)
  • 1 механізована рота на БМП (управління, 3 механізовані взводи по 28 ос. по 4 БМП-1. Всього: 13 БМП-1, 92 ос.)
  • зенітно-ракетний взвод (16 ос., 9 ПЗРК «Стріла-3»)
  • інженерно-саперний взвод (11 ос.)
  • вузол зв'язку (20 ос.)
  • рота забезпечення (45 ос.)
  • медпункт (4 ос.)

Всього у танковому батальйоні: 314 ос. (34 оф., 8 пр., 60 серж., 212 солд.), 40 танків Т-64БВ/БМ «Булат» (39+1 комбата), 13 БМП-1, 1 БМП-1К, 1 БМП-1КШ, 1 БРМ-1, 9 ПЗРК, 1 БРЕМ, 1 МТУ, 16 вантажних автомобілів, 12 спец. автомобілів.

Див. також

Джерела

Менше формування
Танкова рота
Танковий батальйон Більше формування
Танковий полк
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.