Тенерифе (Місяць)

Гори Тенерифе  — місячні гори на видимій стороні Місяця, розташовані в північній частині Моря Дощів в обмеженому районі селенографічними координатами 46,49° — 49,21° c.ш., 10,6° — 15,63° з.д. . На північному сході від гір розташований кратер Платон, що є прекрасним орієнтиром для їх пошуку. На заході від гір знаходиться Прямий Хребет, на південно-сході одиночний пік Піко.

Тенерифе
Загальна інформація
47°53′24″ пн. ш. 13°11′24″ зх. д.
Транспорт
Зовнішні посилання:
У проєкті OpenStreetMap
 Тенерифе у Вікісховищі

Гори являють собою систему ізольованих вершин, розкиданих в межах області діаметром 112 км, причому самі піки займають лише незначну частину цієї області. Згідно з сучасними поглядами гори являють собою частину внутрішнього валу кратера, утвореного імбрійским імпактом, що породив Море Дощів. Надалі басейн Моря Дощів був заповнений лавою і нині лише окремі частини внутрішнього валу підносяться над поверхнею басейну. Найбільшу висоту 2400 м має пік Тенерифе Епсилон. Окремі області піків утворені гірськими породами належать до нижньої частини місячної кори, піднятими при імпакті і ймовірно містять значну частку титану і заліза.

Згідно з традицією використання для місячних гір найменувань земних, гори Тенерифе отримали назву від назви острова Тенерифе, одного з Канарських островів. Слід зазначити, що околиці гори Тейде, що на острові Тенерифе вважаються прикладом місячного пейзажу на Землі.

Див. також

Примітки

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.