Титано-магнієва промисловість

Титано-магнієва промисловість — галузь кольорової металургії, підприємства якої добувають і збагачують титано-магнієву сировину та виробляють титан і магній.

На початку ХХІ ст.. розробка титанових родовищ велася у 12 країнах — Канаді, Китаї, Норвегії, Австралії, ПАР, США, Індії та інш.

З титановмісних руд виробляють титанову сировину — концентрати, титанові шлаки, синтетичний рутил.

У світі станом на 2010 р. виробляється 4 млн тонн діоксиду титану високої якості і 1,3 млн тонн низької якості. Основні світові виробники ільменітових концентратів: Канада, Австралія, ПАР (86 % світового виробництва), Китай, Малайзія, Норвегія, Україна та інш., рутилових концентратів — Австралія (62 % світового), ПАР (33 % світового), Сьєрра-Ліоне, Індія та інш. Близько 90-95 % титанових концентратів використовується при виробництві пігментного діоксиду титану, який продукують 25 країн світу. Найбільші його виробники США, Німеччина, Японія, Велика Британія, Франція, Австралія. Виробництво губчастого титану здійснюють США, Японія, Казахстан, Україна та інші.

У світовому споживанні діоксиду титану частка США і країн Західної Європи складає по 33 %, Азії — близько 25 %. Оглядачі стверджують, що країни, в яких споживання діоксиду титану найменше в світі (Аргентина, Малайзія, Польща, Пакистан, Росія та ін.), незабаром розширять внутрішні ринки. Передбачуване зростання — від 4 до 9 % щорічно.

У 2015 р. світове виробництво і споживання високоякісного діоксину титану очікується на рівні 5,1-5,2 млн тонн.

Див. також

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.