Трихати

Трихати село в Україні, в Миколаївському районі Миколаївської області. Орган місцевого самоврядування — Трихатська сільська рада. З 2017 року започатковано Міжнародний фестиваль повітряних зміїв Трихати.

село Трихати
Герб Прапор
Країна  Україна
Область Миколаївська область
Район/міськрада Миколаївський район
Рада Трихатська сільська рада
Основні дані
Населення 1110
Площа 41.38 км²
Поштовий індекс 57120
Телефонний код +380 512
Географічні дані
Географічні координати 47°08′39″ пн. ш. 31°49′26″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
15 м
Водойми р. Південний Буг
Місцева влада
Адреса ради 57120, с.Трихати, вул. УНР, 60
Карта
Трихати
Трихати
Мапа

 Трихати у Вікісховищі

Географія

Розташоване на правому березі річки Південний Буг. Землі, підпорядковані сільській раді, межують з Ольшанською, Кир'яківською, Криничанською сільськими радами. Територія села та його земель займає площу 4138 га.

Історія

Станом на 1886 у селі Петрівської волості Одеського повіту Херсонської губернії мешкало 596 осіб, налічувалось 121 дворове господарство, існувала православна церква та 2 лавки[1].

Символіка

Герб

Старий варіант герба

Щит перетятий подвійною балкою, складеною із трьох мурованих селянських хат з фронтонами золотого кольору в один ряд із срібними вікнами, з'єднаних між собою кам'яною огорожею з відкритими ворітьми, та внизу вузькою срібною, між якими зелене поле. Над балками у синьому полі навхрест дві гілки плодового дерева, одна із цвітом срібного кольору і золотим листям, друга з плодами та листям золотого кольору. Внизу у червоній основі три срібні стилізовані хвилі, які перетинає золота блискавка.

Символіка

Три муровані селянські хати, з'єднані між собою кам'яною огорожею, нагадують про заснування села трьома незаможними господарями, які у XVIII ст. поселилися із своїми родинами на хуторах-обійстях біля Південного Бугу. Назва села утворилась від історичного факту забудови переселенцями перших хат, які пізніше об'єдналися у село. За місцевими переказами це були сім'ї Степанових, Кондрат'євих та Карасьових, нащадки яких тепер проживають у Трихатах.

Зображення трьох хат, з'єднаних мурованою огорожею з ворітьми підкреслюють типову забудову поселень на Миколаївщині у минулому. Трихати з'єднанні в ряд символізують згуртованість односельчан для спільного життя і праці. Відкриті ворота символізують гостинність і щедрість господарів осель. Зелене поле символізує благоустрій села і квітучі обійстя господарів.

Вузька срібна балка нагадує залізничний міст через р. Південний Буг стратегічного призначення, розташований біля села. За свою історію міст двічі зазнавав руйнацій і відновлювався. Сучасний міст довжиною 1200 м з металевих конструкцій введений в експлуатацію у 1954 році.

Три срібні хвилі нагадують р. Південний Буг, на берегах якого розташоване село та стилізовано уособлюють важливі промислові і енергетичні шляхи, які утворилися на території села — аміакопровід «Укртрансаміак», нафто-перекачувальна станція «Миколаївська» та транзитні лінії електромереж, які переходять через Південний Буг і концентруються біля села. Золота блискавка символізує підстанцію електричних мереж потужністю 800 МВт, яка забезпечує транзит та розподіл електроенергії по Миколаївській області і сусідніх регіонах.

Червоний колір нагадує про героїчне минуле в історії села, подвиг односельчан в боротьбі із загарбниками за волю і незалежність, також символізує пам'ять про трагічні події в роки війни (1941-45 рр.) на переправі біля села через Південний Буг.

Гілки з цвітом та плодами символізують аграрний розвиток промисловості громади Трихат, яка спеціалізується на вирощуванні садових культур. Персик, абрикоса, яблуні і черешні і тепер прикрашують садиби мешканців Трихат. Цвіт дерева символізує радість життя, відновлення, зростання та надію на врожаї, плоди — стародавній символ життя, уособлюють собою цілісність, вічність та досконалість.

Синій колір втілює вірність і чесність, червоний колір геральдично символізує мужність, великодушність і любов, золотий колір (поданий жовтим) втілює багатство, знатність та постійність, срібний колір уособлює чистоту та духовність.

Геральдичний щит півкруглої форми має співвідношення сторін 5:6. Щит обрамований стилізованим бароковим картушем золотого кольору у національному українському стилі і увінчаний короною у вигляді перев'язаних золотих пшеничних колосків (перший, третій та. п'ятий більші) що означає для Трихат статус села та підкреслює сільськогосподарський напрям розвитку.

Прапор

Прапор побудований на основі елементів герба, та відповідає всім встановленим державним нормам.

Джерела

Примітки

  1. Волости и важнѣйшія селенія Европейской Россіи. По данным обслѣдованія, произведеннаго статистическими учрежденіями Министерства Внутренних Дѣл, по порученію Статистическаго Совѣта. Изданіе Центральнаго Статистическаго Комитета. Выпуск VIII. Губерніи Новороссійской группы. СанктПетербургъ. 1886. — VI + 157 с. (рос. дореф.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.