Тростянецький районний краєзнавчий музей

Музейно-виставковий центр "Тростянецький" — комунальний заклад Тростянецької міської ради, у м. ТростянецьСумської обл. — заклад культури, що поєднав в собі сучасні вимоги та тенденції музейного, туристичного та культурного розвитку. Має цікаве зібрання експонатів, матеріалів та документів з природи, археології, історії, побуту, культури та персоналій Тростянецького краю, експозицію "Музей шоколаду", картинну галерею, меморіальну кімнату видатного композитора Петра Чайковського та кабінет відомого цукрозаводчика, власника тростянецьких земель Леопольда Кеніга.

Музейно-виставковий центр "Тростянецький"
50°28′28″ пн. ш. 34°57′27″ сх. д.
Тип краєзнавчий
Країна  Україна
Розташування Тростянець
вул. Миру, 16- а
тел. (05458)5-19-70; (095)183 74 09; (098) 083 11 91
Архітектор Віктор Шретер
Засновано 1983 р.
Режим роботи пн-пт з 8-00 до 17-00
сб-нд з 9-00 до 16-30
Фонд 5000 експонатів
Директор Маловічко Євген Васильович
Сайт КЗ ТМР "Музейно-виставковий центр "Тростянецький"
Тростянецький районний краєзнавчий музей (Україна)

Загальні та історичні відомості

Музейно-виставковий центр міститься в будівлі — пам'ятці архітектури XVIII-XIX ст національного значення «Садиба Кеніга». Заклад, як громадський музей, засновано у 1983 р. У 1992 р. музей отримав статус «народного». З грудня 2006 р. по грудень 2017 року музей працював як комунальний заклад Тростянецької районної ради. В рамках децентралізації, після створення Тростянецької об'єднаної територіальної громади переданий у комунальну власність міста.

У 20072018 створена нова музейна експозиція.

Фонди і діяльність

Фонди музею складають 5000 експонатів.

У музеї працює 12 постійно діючих експозицій:

  • природа Тростянеччини;
  • археологія краю;
  • історія краю 17 19 ст;
  • Чайковський і Тростянеччина;
  • історія краю на зламі століть;
  • історія за часів ДСВ;
  • мистецтво і культура Тростянеччини;
  • історія промислового та сільськогосподарського розвитку краю;
  • експозиція "Музей шоколаду";
  • картинна галерея;
  • меморіальна кімната видатного композитора Петра Чайковського;
  • кабінет відомого цукрозаводчика, власника тростянецьких земель Леопольда Кеніга.

Серед експонатів, історичних матеріалів та археологічних знахідок на особливу увагу заслуговують фрагменти залишків доісторичних тварин, колекції предметів побуту, збруї та жіночих прикрас за часів скіфів-землеробів, ранніх та середньовічних слов'ян, музейні зібрання предметів побуту, ремесел, нумізматики, української іконографії починаючи з 17 сторіччя, матеріали пов'язані з історичними постатями чиє життя та діяльність залишили слід в історії Тростянеччини — династією Надаржинських, патріарх якої Тимофій був духівником сім'ї Петра І, генералом О.Корсаковим, родиною графа Петром Коновніцина, братами-декабристами Борисовими, князем Василем Голіциним, цукрозаводчиком Леопольдом Кенігом, художниками П.Соколовим та Костянтином Власовським, поетом Павлом Грабовським та композитором Петром Чайковським, письменником Миколою Хвильовим, поетами-піснярами Сергієм Алимовим та ЛеонідомТатаренком тощо.

Відвідувачам музейного центру пропонується поза музейна екскурсія по місту з оглядом пам'яток архітектури національного значення 17-19 ст. та монументальної творчості, а також друкована та сувенірна продукція.

Сьогодні музейно-виставковий центр поєднав в собі сучасні вимоги та тенденції музейного, туристичного та культурного розвитку - окрім традиційниї екскурсій, в закладі проходять музичні вечори класичної та сучасної музики, громадські заходи, а в парадній залі садиби можна укласти "Шлюб за добу".

Галерея

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.