УТР

«УТР» супутникова телерадіокомпанія, створена згідно з Указом і дорученням Президента України та рішенням РНБО.

УТР
Країна  Україна
Зона мовлення Земля
Центр керування Київ, телецентр «Олівець»
Формат
зображення
576і 4:3 (SDTV)
Дата початку
мовлення
1 березня 2003
Дата кінця мовлення 1 жовтня 2015
Сайт utr.tv

Основні напрямки

Головною метою створення Національного каналу супутникового телерадіомовлення є забезпечення входження України у світовий інформаційний простір та вирішення завдань входження національної інформаційної інфраструктури до європейської інформаційної інфраструктури та глобальної інформаційної інфраструктури; розповсюдження як в Україні, так і за кордоном технічними і технологічними засобами об'єктивної інформації про процеси, що відбуваються в нашій державі та у світі, виходячи з гарантування прав громадян на свободу думки і слова, на отримання повної, достовірної та оперативної інформації, на відкрите і вільне обговорення суспільних питань, а також розроблення та реалізація програмної політики, що відповідає національним інтересам України і формуванню демократичного суспільства; створення конкурентоспроможної інформаційної продукції та розповсюдження, обмін і продаж її в Україні і за кордоном; сприяння зміцненню міжнародних зв'язків України, зростанню її авторитету у світі.

Проєкт «УТР» закритий 1 жовтня 2015 року з прийняттям Закону України «Про систему іномовлення України» та створенням Мультимедійної платформи іномовлення України. «УТР» був замінений на «UATV».

Історія утворення

Державна телерадіокомпанія «Всесвітня служба "УТР"» створена згідно з Указом і дорученнями Президента України та рішеннями Ради Національної Безпеки і Оборони України. «Всесвітня служба "УТР"» розпочала розміщувати в ефірі перші експериментальні передачі на супутниковому каналі „Експрес” 1 березня 2003 року (початковий обсяг - 4 години на добу). Здійснення технічної трансляції забезпечує Державне підприємство «Укркосмос». 22 жовтня 2003 року Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення прийняла рішення про видачу «УТР» ліцензії на супутникове мовлення.[1]

Концепція мовлення

Згідно з концепцією мовлення, затвердженою Кабінетом Міністрів України, програми «УТР» транслюються на супутникових каналах на Євразію та Північну і Південну Америку. Також створюється Перша національна мережа розповсюдження сигналу «УТР» в кабельних та ефірно-кабельних мережах України і на частотах 24 обласних телерадіокомпаній, які мають власні мережі розповсюдження телесигналу.[1]

Керівництво

  • Юричко Василь Васильович — Генеральний директор УТР
  • Земляний Володимир Михайлович — Заступник генерального директора
  • Круглов Ігор Валерійович — Заступник генерального директора
  • Троян Лариса Петрівна — Заступник генерального директора
  • Матяш Юрій Григорович — Заступник генерального директора
  • Пелепець Віктор Олексійович — Директор програм УТР
  • Череватий Леонід Тимофійович — Головний режисер УТР
  • Латанський Ростислав Олексійович — Головний бухгалтер УТР

Програми, які були

  • Новини "Пульс"
  • Україна: час місцевий
  • Україна: Євро-2012. Футбольні діалоги
  • Знамениті українці
  • Україна дипломатична

Примітки

  1. ОФіційний сайт телеканалу. Архів оригіналу за 12 травня 2014. Процитовано 10 травня 2014.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.