Улар гімалайський

Поширення

Улар гімалайський поширений у горах Центральної Азії (Гімалаї, Куньлунь, Памір, Тяньшань, Наньшань). Ареал виду простягається на північному заході Індії, заході Непалу, заході Китаю, півночі Пакистану, сході Афганістану, у частині Таджикистану та Киргизстану, на сході Казахстану. Інтродукований у США в Неваді.

Опис

Досить великий птах, вагою 2-3,3 кг. Спина, верхні криючі хвоста і крила сірого забарвлення з коричневими включеннями. Голова попелясто-сіра, горло й боки шиї білі, облямовані коричневою смугою. Воло кремового відтінку з поперечними чорними плямами. Між зобом і черевом проходить широка кремова смуга. Черево темно-сіре. Самиця відрізняється від самця меншими розмірами і відсутністю шпор.

Спосіб життя

Населяє верхній пояс альпійських схилів і субальпійських лугів з виходами скель на висоті 900-3300 м, влітку може підніматися до 5000 м (у Гімалаях). Гніздиться окремими парами. Парування відбувається у березні. Самиця будує гніздиться під каменем, в порожнині скель або на землі. Гніздо будується з сухих стебел трави та гілок, і вистилається травою і пір'ям. Кладка з 5-16 яєць, самиця відкладає по одному яйцю раз в два дні. Пташенята з'являються на світ в середині травня — кінці червня. Молодняк залишається у виводку з одним або двома батьками до вересня — жовтня, коли птахи збираються в зграї на південних порослих рослинністю схилах.

Примітки

  1. BirdLife International (2012). Tetraogallus himalayensis: інформація на сайті МСОП(версія 2013.2) (англ.) 26 листопада 2013
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.