Улун (карст)

Улун (武隆喀斯特) карстові утворення на поблизу китайського міста центрального підпорядкування Чунцін. Є частиною Південно-Китайського карсту, який у 2007 році включено до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Улун

Опис

Загальна площа становить 6000 га (буферна — 32000 га). Карст розташований в нижній течії річки Уцзян на південний схід від Чунціна. Він складається з трьох карстових систем — природні мости Саньцяо (天生三橋), карстової печери Фужун (芙蓉洞), понор (в Китаї відомих як тянькени) Хоупін (箐口天坑), які розташовані на півночі, південному сході і північному сході повіту Улун відповідно. Вони розташовані на відстані близько 15 км один від одного.

Платформа цієї місцевості характеризується двома гірськими рівнинами з підйомом 1800—2000 м і 1200—1500 м глибокими ущелинами. Три карстові системи розташовані на берегах, в межиріччі і верхів'ї приток річки Уцзян відповідно. Вони формують пов'язану спільність, що розвивається в поєднанні одна з одною.

Являє собою комплекс ущелин, природних мостів, тянькенов, печер, підземних течій, що часом виходять на поверхню, які розвилися в карбонатних скелях. Карст фіксує унікальні властивості карстового утворення ущелин, печер і понор в умовах тектонічного підйому в районі трьох ущелин, являючи собою приклад основних стадій еволюційного розвитку.

Три природних моста є найбільшими природними мостами в Азії. Кожен з них знаходиться на висоті близько 100 метрів. Їх ширина становить приблизно 30 метрів. Деякі люди впевнені, що саме вони є головною визначною пам'яткою району. Можна здійснювати прогулянки між мостами або пройти далі до ущелини. Кожен з мостів має свою назву, і всі назви об'єднує слово «дракон». Мости називаються Тяньлун (Небесний дракон, 天龙桥), Цінлун (Зелений дракон, 青龙桥) і Хейлун (Чорний дракон, 黑龙桥). Поруч з мостами є місця в землі, звідки виривається пара, а також великі ями.

Печера Фужун

Печера Фужун включає 2846 метрів обстежених ділянок з нішами заввишки до 80 метрів, заповненими кальцитом, арагонітом і гіпсом, які утворюють химерні фігури. Гра світла і кольорів в печері чудова. До природних кольорів додаються кольори штучного підсвічування.

Понори Хоулін Тянькен (Небесні діри) є великими ямами, одним з найбільших кластерів карстових ям у світі. Такі ями утворюються в результаті ерозії. Найбільша з них називається Цінкоу (箐口天坑). Її ширина становить приблизно 220—250 метрів, глибина — 295 метрів, а площа — 40 754 метри. Інші тянькени називаються Нюйбідун (牛鼻洞天坑), Далодан (打锣凼天坑), Тяньпінмяо (天平庙天坑), Шівандун (石王洞天坑). Тут є також незвично глибокі шахти, такі, наприклад, як Цікен, яка йде вглиб землі на 920 метрів.

Історія

У результаті багаторічного вивітрювання великих нашарувань вапнякової породи утворилисяся дуже цікаві за формою карстові брили і скелі. Величезний вплив на розвиток геоморфних систем приток Фужунцзян, Яншуйхе, Муцзунхе справила річка Уцзян, що є один з найбільших приток Янцзи, з ділянкою в Улун протяжністю 79 км і завглибшки 1 км.

У 1993 році було виявлено печеру Фужун. У 1994 році це місце вже стало туристської пам'яткою. З 1994 року печерні переходи протяжністю близько 100 км були досліджені фахівцями з понад 10 країн.

У березні 2001 року професор Чжу Сюевень виявив тянькен Цінкоу. У жовтні 2003 року Міністерством земельних і природних ресурсів КНР карст Улун було оголошено Національним геологічним парком Китаю. У січні 2006 року карст Улуну представлено на звання світової природної спадщини у складі Південно-Китайського карсту.

Після того як у 2007 році район Улун включили до списку об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО, це місце стало дуже популярним. Тут почали будувати дороги, готелі та ресторани.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.