Установка дегідрогенізації пропану в Порт-Саїд

Установка дегідрогенізації пропану в Порт-Саїд — виробництво нафтохімічної промисловості у Єгипті, розташоване на північному сході країни у зоні Суецького каналу.

Станом на другу половину 2010-х основну частину пропілену, придатного для полімеризації (polymer-grade-propylene), отримують на установках парового крекінгу вуглеводнів разом з етиленом. Втім, певну його частину дають спеціалізовані виробництва, передусім установки дегідрогенізації пропану. Одну з них спорудили в Єгипті, скориставшись введенням в експлуатацію у 2005 році газопереробного заводу United Gas Derivatives Company (UGDC) в Порт-Саїді. Останній обробляє продукцію ряду офшорних родовищ (Темсах, Порт-Фуад, Хабі, Акхен), випускаючи при цьому велику кількість пропану.[1]

Особливістю єгипетського заводу стало використання тут технології німецької компанії Uhde зі складу концерну ThyssenKrupp — із понад двох десятків установок, які запрацювали в світі станом на 2018 рік, решта використовує технології компаній UOP (Honeywell) або в меншій мірі ABB Lummus.

Підряд на спорудження установки видали в 2006-му[2], а введення її в експлуатацію припало на 2010-й.[3] Установка споживає 430 тисяч тонн пропану на рік та виробляє 400 тисяч тонн пропілену. Вона доповнена лінією полімеризації, розрахованою на виробництво такої ж кількості поліпропілену та кополімеру пропілену з етиленом.

Установка належить компанії Egyptian Propylene & Polypropylene Co (EPPC), власниками якої є цілий ряд інвесторів, включаючи державні єгипетські ECHEM (нафтохімічне спрямування) та GASCO (газова промисловість), котрі мають по 13 % у капіталі.[4]

Примітки

  1. United Gas Derivatives Company (UGDC). www.petroleum.gov.eg. Архів оригіналу за 27 травня 2018. Процитовано 1 червня 2018.
  2. EPCC Propylene / Polypropylene (PP) Complex - Chemical Technology. Chemical Technology (en-GB). Процитовано 1 червня 2018.
  3. Oriental Petrochemicals venture starts up Egypt PDH unit (en-GB). Процитовано 1 червня 2018.
  4. ECHEM :: OPERATING COMPANIES. www.echem-eg.com. Архів оригіналу за 18 червня 2018. Процитовано 1 червня 2018.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.