Факультет управління фінансами та бізнесу Львівського національного університету імені Івана Франка

Факультет управління фінансами та бізнесу Львівського національного університету імені Івана Франка

Герб факультету

Скорочена назва
ФУФБ ЛНУ
Основні дані
Засновано 16 липня 2015 року
Приналежність Львівський національний університет імені Івана Франка
Заклад Львівський національний університет імені Івана Франка
Декан Стасишин Андрій Васильович
Кількість кафедр 7
Сфера діяльності Фінанси, економіка, управління
Контакти
Адреса 79000, м. Львів, вул. Коперника, 3
79055, м. Львів, вул. Медової Печери, 53
Вебсторінка financial.lnu.edu.ua

Загальна інформація

Історія факультету

Історія факультету управління фінансами та бізнесу у складі Львівського національного університету імені Івана Франка веде свій відлік з 2015 року. Факультет створено на базі колишньої Львівської державної фінансової академії. Факультет розташований у двох корпусах, на вул. Коперника, 3 та вул. Медової Печери, 53.

Структура факультету

На факультеті діє 6 кафедр:

Навчальний процес 

Навчальний процес забезпечують кафедри: державних та місцевих фінансів, фінансів суб'єктів господарювання, обліку і аудиту, економічної кібернетики, економічної теорії, економіки та менеджменту. До викладання, керівництва практикою, дипломними роботами залучаються провідні фахівці фінансових, фіскальних, контролюючих органів, установ банків, страхових компаній, підприємств, установ освіти, охорони здоров'я та ін.

Наукові спрямування

Важливою складовою є науково-дослідна робота викладачів та студентів. Науковці навчального закладу проводять фундаментальні дослідження з проблем становлення та розвитку фінансової системи, оптимізації функціонування податкової системи України, інвестиційної політики на державному та регіональному рівнях, беруть участь у науково-дослідних проектах.

Міжнародне співробітництво

Факультет розвиває наукові та ділові контакти із закордонними вищими навчальними закладами та науковими установами економічного профілю, зокрема, з Технічним університетом (м. Лодзь, Польща), Вищою школою економіки та адміністрування іменіпрофесора Едварда Ліпінського (Польща), Державною вищою фаховою школою (м. Ярослав, Польща), Вищою фаховою школою Університету прикладних наук (м. Ляузіц, Німеччина) та іншими.

Дозвілля студентів

З метою морально-естетичного виховання студентів у тісному взаємозв'язку з традиціями українського народу здійснюються важливі, змістовні і цікаві виховні заходи: урочиста Посвята першокурсників у студенти, проведення Днів Університету, Днів факультету, зустрічі з випускниками, урочисті засідання колективу факультету до Дня пам'яті жертв голодомору, Дня Соборності України, Дня пам'яті героїв Крут, річниці створення УПА, зустрічі з відомими політичними діячами, театралізовані свята «Андріївські вечорниці», концерти, Різдвяні та Великодні святкування. Традиційним стало для нашого факультету щорічно проводити свято «Рідної мови», тематичні вечори «О слово рідне, орле скутий», «Моє ти диво калинове — чарівна українська мово», «Народе мій, до тебе я ще верну…», Шевченківські дні; влаштовувати диспути, круглі столи з проблем культури спілкування, мовленнєвого етикету, діють різноманітні художні колективи, гуртки, а також гуртки за інтересами: вокальний ансамбль «Майоран», ансамбль естрадної пісні «Водограй», драматичний гурток «Золоте слово», ансамбль естрадного танцю «Відлуння», гурток інструментальної музики. 

Спорт

На факультеті функціонують спортивні секції з різних видів спорту, проводяться спортивні змагання серед студентів різних курсів, навчальних груп з ігрових видів спорту, армреслінгу, спортивного туризму, спортивного орієнтування, легкої атлетики. Туристичні походи організовуються з елементами спортивних змагань і цікавими естафетами. Переможці нагороджуються грамотами, цінними подарунками як правило в урочистій обстановці. Збірні команди факультету традиційно беруть участь у змаганнях за програмою обласної Універсіади з 12 видів спорту. 

Матеріально-технічна база

Навчальний процес організований в двох навчальних корпусах по вул. Медова Печера, 53 та вул. Коперника, 3, в яких облаштовані понад 60 навчальних аудиторій, 9 комп'ютерних лабораторій, бібліотека з читальними залами, актовий зал, спортивний зал, тренажерний зал, кімнати для занять гуртків. Студенти факультету забезпечуються гуртожитком, що розташований вул. Плужника, 2 на 344 місця. Чимало приміщень, де живуть студенти витримано в стилі народних традицій, притаманних нашому регіону. Використовуються ткані килими, вишиті рушники, обруси, серветки.

Працевлаштування випускників

Випускники працюють в установах Державної фіскальної служби, Державної казначейської служби, Державної фінансової інспекції, Рахункової палати, Митної служби України, на підприємствах та в організаціях різних форм власності та видів діяльності. Оновлений зміст навчальних програм, впровадження сучасних інформаційних технологій сприяють ефективному оволодінню професією і формуванню майбутнього фахівця.

Органи студентського самоврядування

Голови студентських рад факультету, гуртожитку обираються щорічно. Як органи студентського самоврядування діють також старостати факультетів. Студентська рада бере активну участь у вирішенні важливих питань пов'язаних з навчальною, науковою та культурно-масовою діяльністю студентів факультету. Зокрема представляє інтереси студентів на Вченій раді факультету, при розгляді питань надання іменних стипендій та премій за досягнення у навчанні та культурно-громадському житті

Адміністрація

Структурні підрозділи (посади) Керівник Номер телефону
 

Декан факультету 

Стасишин Андрій Васильович    

'

Заступник декана

з навчально-методичної роботи

Ситник Наталія Степанівна
 

Заступник декана

з наукової  роботи 

Дубик Вікторія Яківна  '
 

Секретар факультету 

Гребінь Василина Володимирівна  ' 
 

Методист заочної форми навчання

Григор'єва Марія Іванівна  '
Деканат  

Мандзій Галина Володимирівна

Турська Олена Володимирівна 

 

Гуртожиток  м. Львів,

вул. Плужника, 2 

Лутчин

Ольга Василівна

 '

Концепція освітньої діяльності

Факультет управління фінансами та бізнесу здійснює освітню, науково-дослідницьку, інноваційну, виховну діяльність, спрямовану на формування творчої, всебічно розвинутої особистості, справжнього професіонала для наукової та практичної роботи у сфері фінансів та бізнесу: в державних фінансових і фіскальних органах, фондах, інвестиційних компаніях, фінансово-кредитних установах, підприємствах різних форм власності та видів діяльності, наукових, освітніх установах держави з метою подальшої інтеграції України в світовий економічний простір як рівноправного партнера, у тому числі на ринку надання освітніх послуг.

Стратегічна мета розвитку факультету підвищення якості підготовки фахівців до рівня, що забезпечить їм можливість зайняти достойне місце в соціумі та успішно працювати за фахом у розбудові суспільства, яке базується на глобальній економіці знань; підвищення рівня викладання дисциплін і модернізація навчального процесу згідно з національною доктриною розвитку освіти; інтеграція у європейський і світовий освітній й науковий простір, зміцнення і розширення зв'язків з науковцями України та закордоння, всебічний розвиток наукової діяльності, зокрема наукової школи; зміцнення та нарощування взаємозв'язків з іншими вищими навчальними закладами та органами фінансової системи України; виховання і гармонійний розвиток особистості, набуття студентами соціального досвіду, формування у молоді розвиненої духовності, моральної, естетичної, правової, трудової, екологічної культури.

Необхідною умовою успішної конкуренції на вітчизняному та світовому ринку знань є визначення стратегічних цілей факультету:

  • формування та утримування конкурентного статусу факультету у підготовці компетентних і конкурентоспроможних фахівців із фінансів та бізнесу
  • формування висококваліфікованих професіоналів із фінансів та бізнесу –  еліти суспільства у економічній сфері
  • забезпечення, із урахуванням розвитку науки і вимог ринку праці, відповідності освітніх програм потребам держави і суспільства
  • інтенсифікація освітнього процесу завдяки широкому впровадженню інформаційно-комунікаційних технологій і зменшенню частки репродуктивної складової
  • запровадження системи мотивації науково-педагогічних працівників до вдосконалення навчальних програм і забезпечення якості освіти
  • диверсифікація джерел фінансування освітньої діяльності як основа реальної академічної автономії і необхідна умова оновлення матеріально-технічної бази для навчання і наукових досліджень
  • формування максимально ефективної системи відбору талановитої молоді на навчання як за рахунок профорієнтаційної роботи з випускниками (за попереднім рівнем освіти), так і в результаті розвитку інтегрованої неперервної системи відбору і підготовки кадрів за схемою «коледж — Університет»
  • забезпечення довіри ринку праці до присвоєних кваліфікацій випускникам факультету.

Основні завдання та пріоритети

№ з/п Завдання Пріоритети
1 Забезпечення позиціонування факультету управління фінансами та бізнесу у вітчизняному освітньому просторі
  • Забезпечення позиціонування факультету управління фінансами та бізнесу серед інших факультетів Львівського національного університету імені Івана Франка та економічних факультетів м. Львова
  • Формування конкурентних переваг завдяки практичному спрямуванню  у організації освітньої діяльності
  • Розвиток науково-дослідної діяльності серед науково-педагогічних працівників факультету
  • Розвиток міжнародних освітніх комунікацій
2 Управління якістю освіти на інноваційній основі
  • Освітній маркетинг
  • Якість освітніх пропозицій для громадян, які бажають отримати вищу економічну освіту
  • Реалізація компетентнісно-орієнтованого навчання
  • Модернізація навчального процесу
  • Навчально-методичне забезпечення формування професійних компетентностей
  • Якість освітніх результатів за показниками успішності навчання
  • Якість освітніх результатів за відзнаками та нагородами студентів і аспірантів
  • Розвиток науково-дослідної роботи студентів
  • Безперервність освіти
3 Створення освітньо-інноваційного та інформаційно-навчального середовища
  • Інформаційне забезпечення навчальної та наукової роботи студентів
  • Створення навчально-методичних видань нового покоління
  • Використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі
  • Можливості вибору додаткової індивідуальної траєкторії навчання
4 Розвиток ресурсного потенціалу
  • Розвиток наукового потенціалу
  • Підготовка та підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників
  • Розвиток організаційного потенціалу
  • Розвиток кадрового потенціалу
  • Матеріально-технічне забезпечення навчального процесу
  • Фінансове забезпечення навчального процесу
5 Формування інноваційної корпоративної культури на факультеті
  • Розвиток корпоративної культури на факультеті
  • Розвиток студентського самоврядування
  • Розвиток, виховання та формування здорового способу життя студентської молоді
  • Соціальна підтримка і захист суб'єктів освітнього процесу

Перелік спеціальностей і спеціалізацій

Шифр та найменування галузі знань Код та найменування спеціальності  Найменування спеціалізації 
Ступінь бакалавра
05

Соціальні та поведінкові науки

051

Економіка 

Інформаційні технології в бізнесі
07

Управління та адміністрування

071

Облік і оподаткування 

Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
072

Фінанси, банківська справа

та страхування

Фінанси, митна справа та оподаткування
074

Публічне управління та адміністрування 

Публічне управління та адміністрування 
Ступінь магістра
05

Соціальні та поведінкові науки

051

Економіка 

Інформаційні технології в бізнесі
07

Управління та адміністрування

071

Облік і оподаткування 

Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
072

Фінанси, банківська справа

та страхування

Фінанси, митна справа та оподаткування
074

Публічне управління та адміністрування

Публічне управління та адміністрування 

Освітні програми факультету

Формування освітніх програм здійснюється виключно на компетентнісній основі в контексті  загальноєвропейського змісту галузей освіти, спеціальностей та професійного спрямування (спеціалізацій).  Освітні програми орієнтовані на потреби наукових, освітніх та виробничих установ держави.

Нові запропоновані студентам освітні програми спрямовані на  реалізацію інтенсивних особистісно-орієнтованих технологій навчання (індивідуалізація навчання), індивідуалізацію та диференціацію навчання обдарованої молоді; впровадження дистанційних технологій в освітній процес; створення умов для здобуття якісної освіти інвалідами, дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування.

Особлива увага приділена змісту освітніх програм, які пропонує факультет. Освітні програми підготовки бакалаврів та магістрів орієнтовані на студента, сприяють набуттю студентами компетентності на необхідному рівні. 

Формування повноцінних англомовних освітніх програм за рівнями магістра і бакалавра дозволять досягти якісно нового рівня міжфакультетської і міжкафедральної кооперації у підготовці кадрів шляхом інституційного закріплення відповідальності за формування, виконання і забезпечення якості за керівниками освітніх програм.

Крім професійної підготовки, освітні програми повинні забезпечувати формування ключових компетентностей, що є необхідними для самореалізації, активної громадянської позиції, соціальної злагоди і здатності до працевлаштування у суспільстві, зокрема:

  • формування духовних і моральних цінностей на рівні, який сприятиме їх інтеграції у громадянське суспільство і становленню активної громадянської позиції в цьому суспільстві
  • комунікативну компетентність, культурну освіченість
  • здатність до інтеграції у національну і світову культуру
  • сприяння багатогранному розвитку особистості, в тому числі — формування вміння навчатися із високим рівнем самостійності, критичне мислення, творчий підхід, ініціативність, здатність вирішувати проблеми, вміння оцінювати ризики, рішучість і конструктивне управління почуттями, підприємливість.

Залучення представників роботодавців, провідних учених і фахівців-практиків до формування змісту освітніх програм, до визначення процедур оцінювання, до участі у освітньому процесі і підсумковій атестації повинні підвищити спроможність до працевлаштування випускників факультету шляхом забезпечення належних умов для практичної підготовки на робочому місці.

У рамках кожної спеціальності формуються спеціалізації (професійні спрямування). З точки зору потреб студента та суспільства вони формуються на підвалинах солідної фундаментальної підготовки з метою поглиблення професійності випускника, скорочення терміну його адаптації на робочому місці за рахунок укріплення компетентності, що необхідна у конкретній сфері його майбутньої діяльності.

З точки зору змісту навчального процесу вони окреслюються набором додаткових компетентностей або поглибленням перерахованих у стандарті за даною спеціальністю і забезпечуються набором варіативних дисциплін за вибором студента та місцем практики.

Здобуття вищої освіти на кожному рівні вищої освіти передбачає успішне виконання особою відповідної освітньої (освітньо-професійної чи освітньо-наукової) програми, що є підставою для присудження відповідного ступеня вищої освіти.

Освітня програма підготовки бакалавра передбачає 4 роки навчання, впродовж яких здобувачі вищої освіти повинні опанувати навчальні дисципліни, виконати курсові роботи, пройти практичну підготовку та атестацію. У разі успішного виконання освітньо-професійної програми (обсягом 240 кредитів ECTS), випускникам присуджується освітній ступень бакалавра з відповідної спеціальності. Обсяг освітньо-професійної програми для здобуття ступеня бакалавра на основі ступеня молодшого бакалавра визначається Університетом і становить 120 кредитів.

Магістерські програми професійного спрямування формуються для реалізації потреб суспільства у фахівцях, які можуть здійснювати високопрофесійну діяльність інноваційного характеру та керівну роботу в рамках даної спеціальності. Кожна магістерська програма професійного спрямування має сформувати у майбутнього магістра компетентності, що передбачені стандартом з даної спеціальності та додаткові компетентності, що обумовлені специфічним змістом даної магістерської програми.

Магістерські програми наукового спрямування мають надати майбутньому магістру компетентності, що передбачені стандартом з даної спеціальності, дозволяють проводити науково-дослідні та викладацьку роботи і формувати у нього додаткові компетентності, що обумовлені специфічним змістом конкретної програми. Освітньо-наукова програма магістра обов'язково включає дослідницьку (наукову) компоненту обсягом не менше 30 %.

Нормативна частина освітніх програм охоплює перелік нормативних, тобто обов'язкових для вивчення, дисциплін, обсяги навчального часу і форми контролю, які забезпечують теоретичну підготовку та здобуття практичних умінь і навичок за вибраною спеціальністю і формують професійні компетенції.

Варіативна частина освітніх програм призначена для забезпечення індивідуалізації фахової підготовки випускників відповідно до вимог Болонського процесу, світових тенденцій у вищій освіті, замовників кадрів та ін. Варіативна частина є відкритою. Випускові кафедри мають право доповнювати переліки рекомендованих дисциплін, тобто розширювати можливості студента щодо формування індивідуального навчального плану, виходячи з регіональних, галузевих особливостей, вимог замовників, а також інтересів студента. 

Сприяння працевлаштуванню і адаптації випускників

Одним з пріоритетних завдань факультету є орієнтація учасників навчального процесу на кінцевий результат — працевлаштування випускників, знання й уміння яких повинні бути застосовані та практично використані. Вирішення цього завдання передбачає формування соціального партнерства між державою, факультетом та роботодавцями.

Факультет проводить роботу з вивчення потреб ринку праці, соціальної адаптації майбутніх фахівців та їх працевлаштування, розширення партнерства з роботодавцями за такими напрямами:

  • Сприяння працевлаштуванню випускників: встановлення зв'язків з підприємствами, установами, організаціями з питань проходження практики та подальшого працевлаштування; надання студентам інформації про підприємство — роботодавця; організація співбесід роботодавців з попередньо відібраними студентами і випускниками для остаточного прийняття рішення щодо забезпечення роботою; забезпечення зв'язків між претендентами на роботу і роботодавцями; ведення банку даних вакантних посад; організація та проведення «Ярмарків вакансій», презентацій підприємств (установ, організацій), міні-зустрічей з роботодавцями.
  • Надання консультацій з питань кар'єри та техніки пошуку роботи: надання інформаційної підтримки студентам у питаннях проходження співбесід;  оформлення документації, резюме тощо.
  • Здійснення моніторингу ринку праці: вивчення можливостей підприємств, установ, організацій щодо забезпечення роботою осіб, які були скеровані на навчання відповідно до укладених угод; налагодження зворотного зв'язку з випускниками; відстеження їх професійного росту.
  • Співпраця з роботодавцями: організація конкурсного відбору фахівців відповідно до запитів підприємств-замовників; укладання угод про співпрацю з органами фінансової системи, банками, страховими компаніями, підприємствами, установами, організаціями різних форм власності; організація, проведення та участь у семінарах, круглих столах з проблем працевлаштування випускників; постійне поповнення банку даних потенційних роботодавців.

Працевлаштування випускників є індикатором ефективності освіти, що надається факультетом, а зворотній зв'язок показує сильні та слабкі сторони освітніх послуг. Роботодавців цікавить не лише вузька спеціалізація випускника, а якісна вища освіта, комунікабельність, інтелігентність, вміння глобально мислити, приймати нестандартні рішення.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.