Федорець Володимир Андрійович

Володи́мир Андрі́йович Федоре́ць — український тренер з легкої атлетики, заслужений тренер СРСР і України.

Володимир Федорець
Загальна інформація
Громадянство  СРСР
 Україна
Народження 21 лютого 1951(1951-02-21) (70 років)
Тернопільська область
Спорт
Країна  СРСР і  Україна
Вид спорту легка атлетика
Участь і здобутки
Нагороди
Заслужений тренер України
Заслужений тренер СРСР
Медаль Медаль «За працю і звитягу»
[1]

Життєпис

Народився 21 лютого 1951 року в Тернопільській області Української РСР.

Його батьки прожили разом недовго, і після розлучення мама забрала маленького Володю в Чечено-Інгушської АРСР. Тут в місті Грозному він пішов до школи, де 1963 року познайомився зі своїм першим тренером — В'ячеславом Івановичем Воронкіним. Хлопчик зайнявся легкою атлетикою, віддавши перевагу в ній спринту. Виступав на дистанціях 100 і 200 метрів, але кращі результати показував на стометрівці.

Після розставання з тренером, який виїхав на Північ, до Магаданської області, Володимир закінчив інститут, відслужив в армії, жив у Грозному. 1971 року В'ячеслав Воронкін повернувся до Грозного, де зустрів свого друга, так само тренера — Ігоря Писаренка, який працював у Луганському спортивному інтернаті, і на його запрошення переїхав до Ворошиловграда (нині Луганськ). За ним пішов і Володимир Федорець. До цього часу він уже ставав призером РРФСР серед юнаків і чемпіоном Чечено-Інгушської АРСР серед молоді.

Воронкін працював директором спортивної школи товариства «Динамо» і через зайнятість передав Федорцю свою групу учнів, серед яких була Тетяна Малюванец [2], яка згодом стала призеркою Кубка Європи і першим майстром спорту міжнародного класу СРСР у його тренерській кар'єрі. Володимир Андрійович виховав низку видатних спортсменів, його унікальність, як тренера, полягає в тому, що його учні ставали рекордсменами в декількох не схожих один на одного видах легкої атлетики. Так, наприклад, Ольга і Віктор Бризгіни були спринтерами, Тетяна Малюванец[3] — рекордсменка України з бігу з бар'єрами, Олександр Пуговкін — стрибки в довжину (МС, 7 м 71 см) і спринт (МСМК, 10,0 с) [4], Володимир Іноземцев — рекордсмен СРСР у потрійному стрибку.

З 1995 по 2001 роки Федорець перебував у закордонному відрядженні в Об'єднаних Арабських Еміратах, тренував збірні ОАЕ і Катару, які успішно виступали на чемпіонатах світу й Азії. Після повернення став до керма збірної України.

Серед вихованців Мельник Тетяна Юріївна, Качур Яна Григорівна. Тренер шістьох олімпійських призерів і чемпіонів, член виконкому ФЛАУ.

У наш час Володимир Андрійович Федорець мешкає в Києві, тренує дочку Бризгіних — Єлизавету — бронзову призерку Олімпіади-2012 у Лондоні в естафеті 4 × 100 м та інших молодих спортсменів України.

Заслуги

Володимир Андрійович Федорець підготував двох олімпійських чемпіонів — Віктора і Ольгу Бризгіних; його учні вибороли 20 медалей на чемпіонатах і кубках Європи і світу, установили 15 рекордів СРСР і України, один світовий рекорд, який досі не перевершений.

Нагороджений радянськими орденами Трудового Червоного Прапора і Дружби народів, а також грамотою Президії Верховної Ради України. В. А. Федорець — Почесний громадянин Луганськ (1992)[5].

Примітки

  1. Указ Президента України № 522/2019
  2. 25 лучших легкоатлетов мира и 50 лучших легкоатлетов СССР в 1978 году. – «Легкая атлетика», ежемесячный спортивно-методический журнал. – 1979. – №2 (285). – С. 25.
  3. Лучшие легкоатлеты 1981 года 25 легкоатлетов мира и 50 — СССР. — «Легкая атлетика», ежемесячный спортивно-методический журнал. — 1982. — № 2 (321). — С. 25, 26.
  4. 10 лучших юных легкоатлетов 1980 года (1963 года и моложе). — «Легкая атлетика», ежемесячный спортивно-методический журнал. — 1981. — № 5 (312). — С. 26.
  5. http://gorod.lugansk.ua/index.php?do=static&page=citizens ПОЧЕТНЫЕ ГРАЖДАНЕ ЛУГАНСКА (рос.)

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.