Фестиваль етнічної моди Аристократична Україна

Етно-фешн-шоу «Аристократична Україна»— щорічний всеукраїнський фестиваль етнічного та стилізованого одягу та аксесуарів[1].

Логотип фестивалю "Аристократична Україна"

Проводиться в історико-культурному комплексі «Замок-музей Радомисль» (Радомишль на Житомирщині) в останні вихідні липня[2].

Фестиваль був започаткований Ольгою Богомолець 2016 року. За задумом організаторки, метою фестивалю є відродження української історії, культури, національних традицій. Крім того, фестиваль спрямований на розвиток культурної дипломатії між етносами й національними меншинами, що вважають своєю батьківщиною Україну та представниками народів, що проживають на території України.[2].


Особливості

«Аристократична Україна»— всеукраїнське фешн-шоу в стилі етно. Його специфіка полягає в демонстрації одягу та аксесуарів як сучасних, створених за народними мотивами, так і автентичних, що були у вжитку сто і більше років тому в різних землях України та є частиною музейних та приватних родинних колекцій[2].

До демонстрації українського етнічного і стилізованого одягу на «Аристократичній Україні» не залучаються професійні манекенниці. Моделями виступають звичайні жінки та дружини загиблих захисників України[3].

Серед тих, хто презентував глядачам одяг та аксесуари, створені за народними мотивами, та автентичне вбрання, що було у вжитку понад сто років тому, – матері загиблих воїнів АТО та дружини захисників України, лікарі, вчителі, науковці, культурологи, волонтери, учасники АТО – загалом понад 150 чарівних красунь та красенів з усіх куточків України.

В етно-фешн-шоу «Аристократична Україна» беруть участь дизайнерські осередки, майстерні й торгові марки, а також індивідуальні виробники та краєзнавчі музеї з усієї України На фестивалі також виступають музичні колективи, які виконують музику етно і фолк [2].

Історія

Діти - учасники ІІІ Всеукраїнського етно-фешн-шоу "Аристократична Україна". 2018 р. Радомишль,Україна

Перший фестиваль «Аристократична Україна» відбувся 30 липня 2016 року. Окрім українських дизайнерів, національні вбрання своїх народів презентували представники польської меншини в Україні. Колекції національного одягу своїх країн надали також працівники дипломатичного корпусу Малайзії та Південної Кореї [4].

Другий фестиваль проходив 22 липня 2017 року. Цього разу був помітний ухил в бік високої моди з елементами етно. Крім того, в рамках культурного проекту Ради Європи Via Regia, членом якого є «Замок-музей Радомисль», була представлена колекція литовського національного одягу [5].

Третій Всеукраїнський фестиваль етнічного та стилізованого одягу відбувся 28 липня 2018 року. Особливістю його було те, що вперше частиною його програми став показ кримсько-татарського традиційного одягу, а також ісламської моди.

Починаючи з третього фестивалю, оргкомітет починає нагороджувати його учасників призами в різних номінаціях. За результатами глядацького голосування були визначені виробники найкращого аксесуара, найкращого відтворення українського вбрання та найкращого сучасного стилізованого українського вбрання. Переможцями були визнані відповідно дизайнери Наталія Гладій з Житомира, Наталія Сиворакша з Борисполя та Ірина Ковальова з Дніпра.

Четвертий фестиваль проходив 27 липня 2019 року. На ньому були представлені зразки дитячої моди, колекції за давньоруськими та давньослов'янськими мотивами. Був також представлений проект "Гадяцька сорочка", в якому взяли участь вишивальниці з різних куточків України, зайняті відродженням цієї специфічної деталі жіночого одягу на Полтавщині.

Цей проект (керівник — дизайнер Тетяна Зез із Києва) отримав приз фестивалю "Аристократична Україна" за реконструкцію історичного вбрання. В номінації "Кращий стилізований сучасний український одяг" були відзначені роботи київської дизайнерки Олени Бугаєвої (Вишиванки). Приз глядацьких симпатій відійшов житомирянці Наталії Гладій, котра в рамках фестивалю представила власне етно-фешн-шоу «ІНАННА». Спеціальний приз від оргкомітету фестивалю отримала колекція Наталії Сиворакші, створена за давньоруськими мотивами.

У показі мод на "Аристократичній Україні-2019" взяли участь 148 моделей різного віку — від 5 до 60 років.

В 2020 році фестиваль не проводився, зважаючи на коронавірусну пандемію.

В 2021 році проведення "Аристократичної України" попередньо планується на 25 вересня.

Див. також

Примітки

  1. http://dimitrov-rada.gov.ua/uploads/news/2016/07/19/1363/skan_aristokratichna_ukrayina.pdf Положення про фестиваль-показ етнічного та стилізованого одягу «Аристократична Україна»
  2. https://www.obozrevatel.com/lady/fashion/87124-vseukrainskij-festival-etnichnogo-odyagu-iz-nezvichnimi-modelyami-vidbuvsya-u-zamku-radomisl.htm Всеукраїнський фестиваль етнічного одягу із незвичними моделями відбувся у Замку Радомисль
  3. http://prostir.museum/ua/event/4801 Всеукраїнський фестиваль «Аристократична Україна» у Замку-музеї Радомисль
  4. https://bahmutukr.org/2134-festyval-arystokratychna-ukrayina-dorozhni-notatky/
  5. https://www.unian.ua/society/2043386-na-jitomirschini-vidbuvsya-festival-aristokratichna-ukrajina.html На Житомирщині відбувся фестиваль «Аристократична Україна»

Посилання

https://1.zt.ua/news/podiyi/dizayneri-predstavili-kolektsiyi-vbrannya-na-etno-feshn-shou-aristokratichna-ukrayina-u-radomishli.html

http://tomrda.gov.ua/news/34546547686588656677447646/

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.