Флотилія

Флоти́лія (фр. flotille — «маленький флот») — сукупність суден будь-яких видів, оперативне об'єднання військових кораблів, які можуть бути частиною більшого військово-морського флоту (сил). Призначена для виконання завдань в певному районі (річка, озеро, море, океан).

Флотилія Хосе де Бустаманте-і-Герра, перехоплена чотирма британськими фрегатами

Види флотилій

Розрізняють:

  • морські флотилії
  • річкові флотилії
  • озерні флотилії

Друга Світова війна

Під час Другої світової війни морські флотилії були як самостійні (наприклад, Каспійська військова флотилія), так і ті, що входили до складу флоту (наприклад, Біломорська військова флотилія).

Складалися з декількох з'єднань і частин однотипних або різних надводних кораблів (бригада тралення, дивізіон есмінців і сторожових кораблів, дивізіон торпедних катерів, дивізіон тральщиків), підводних човнів, авіації, частин морської піхоти і берегової артилерії, а також різних служб, що забезпечують її діяльність.

Призначалися для виконання завдань на одному з операційних напрямів як самостійно, так і у взаємодії із з'єднаннями ВМФ і інших видів Збройних Сил.

Річкові і озерні флотилії сприяли Сухопутним військам при веденні бойових дій в басейнах річок і приозерних районах, знищенні кораблів противника, забезпеченні військових перевезень і виконанні інших завдань.

До складу річкових і озерних флотилій входили з'єднання річкових кораблів різних класів, частини авіації, артилерії і морської піхоти, а також служби забезпечення і обслуговування.

Див. також

Джерела

  • Радянська військова енциклопедія. «ТАШКЕНТ» — ЯЧЕЙКА» // = (Советская военная энциклопедия) / Маршал Советского Союза Н. В. ОГАРКОВ — председатель. — М. : Воениздат, 1981. — Т. 8. — С. 297. — ISBN 00101-150. (рос.)
  • Dictionnaire Gruss de Marine, Éditions Maritimes et d'Outre-Mer (фр.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.