Фомін Дмитро Анатолійович

Дми́тро Анато́лійович Фомі́н (Мі́тя Фомі́н) (рос. Дми́трий Анато́льевич Фоми́н; * 17 січня 1974, Новосибірськ, Російська РФСР) російський співак, танцюрист та музичний продюсер[2]. Лауреат премій «Золотий Грамофон» и фестивалю «Пісня Року». У 1998—2009 рр. соліст поп-гурту Hi-Fi. Внесений до Переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці України[3].

Мітя Фомін
рос. Митя Фомин
Зображення
Основна інформація
Повне ім'я Дмитро Анатолійович Фомін
Дата народження 17 січня 1974(1974-01-17) (48 років)
Місце народження Новосибірськ, РРФСР
Роки активності «Hi-Fi» (1998—2009)
2009 — сольна кар'єра
Громадянство  Росія
Віросповідання Католицька церква[1]
Професія співак, танцюрист, музичний продюсер
Освіта Новосибірський медичний університетd і Всеросійський державний інститут кінематографії
Співацький голос тенор
Жанр Поп, Синті-поп
Колективи Hi-Fi
Лейбл Gala Records
Нагороди Золотий грамофон (2010, 2011)
mityafomin.ru
 Файли у Вікісховищі

Життєпис

Народився 17 січня 1974 в родині Анатолія Даниловича, доцента інституту зв'язку, та Тамари Павлівни, інженера-патентознавця.

Сестра після закінчення консерваторії працювала в ансамблі старовинної музики, потім поїхала в Італію до чоловіка-співака[4].

По власних словах, завжди знав, ким буде, і з дитинства грав в артиста, постійно співав під естрадні пластинки[5]. Після закінчення школи Дмитро поступив в Новосибірський медичний інститут. Пізніше він скаже по цьому приводу в інтерв'ю: Але, тільки почавши вчитися, взяв академічну відпустку[6] і виїхав за кордон по запрошенню своїх англійських друзів[4]. В Англії, а потім і в США брався за будь-яку роботу, щоб заробити на життя, вчив англійську мову. У той час він познайомився з музичним театром і почав сам писати музику. Через рік повернувся в Росію[6] вже сформованою людиною, хоча і залишився при думці, що в США найкраще всього[4]. продовжив навчатися на медика, але розумів, що бути лікарем — не його покликання. За кілька тижнів до державних екзаменів зробив несподіваний крок — виїхав з рідного міста в Москву, щоб почати життя «з чистого листа» й здійснити давню мрію — вступити в театральний виш[6]. Мітіна сім'я віднеслася до його вчинку з розумінням[4].

успішно пройшов перший етап відбірних турів відразу в декількох вишах ВДІКу, ГІТІСу, Щепкінському театральному училищі та школі-студії МХАТ. Далі події нагадували гостросюжетний кінофільм: повернувся в Новосибірськ, здав державні екзамени, отримав диплом лікаря-педіатра, на наступний же день повернувся в Москву і поступив у ВДІК на акторський факультет, де конкурс становив 70 осіб на місце. Цей випадок здивував навіть педагога ВДІКу Олексія Баталова, який згадав про поступлення Фоміна в інтерв'ю[4].

Влаштувавшись в Москві, дуже скоро зустрів своїх давніх знайомих з Новосибірська — продюсера Еріка Чантурія та композитора Павла Єсеніна. Вони запропонували йому стати солістом нового музичного проекту під назвою Hi-Fi[6].

Творчість

Гурт Hi-Fi

в складі гурту Hi-Fi

2 серпня 1998 року — офіційний день народження гурту Hi-Fi. Пісні «Не дано» та «Безпризорник» з дебютного альбому гурта «Первый контакт» швидко зробили гурт популярним і вивели альбом на високі позиції в російських хіт-парадах. Успішний старт творчої кар'єри та щільний графік гастролів змусили Дмитра покинути ВДІК після півроку навчання. Кар'єра співака у гурті Hi-Fi затяглася на 10 років. За цей час гурт випустив чотири альбома, записали такі відомі пісні як «Глупые люди», «А мы любили», «Седьмой лепесток», «Мы не ангелы» та й об'їздили з концертами всю країну[6].

Наприкінці 2008 року Дмитро вирішив покинути гурт Hi-Fi, тому що далі потрібно розвиватися самостійно, тим більше що до цього було немало передумок. Ще бувши учасником гурту, Дмитро почав співпрацювати з кількома авторами, записувати пісні й готувати сольну програму.

1 січня 2009 року у Дмитра закінчився контракт з гуртом Hi-Fi, який він не став продовжувати.

Сольна кар'єра

Вже протягом двох місяців після розпаду гурту, Дмитро формував творчий колектив, записував пісні і успішно гастролював, але при цьому розумів, що без хорошого, прогресивного продюсера йому буде важко залучити слухачів та потрапити в хіт-паради.

1 березня 2009 року офіційно почалося співробітництво Дмитра з продюсером Максимом Фадєєвим. З усього матеріалу, з яким Фомін прийшов до Фадєєва, Максим зупинив свій вибір на пісні «Две земли», і в кінці березня відбулася прем'єра пісні на радіостанції «Російське радіо». Невдовзі після прем'єри з'явився відеокліп, знятий молодим режисером Євгеном Куріцин під авторським наглядом Максима Фадєєва. Кліп досяг першого місця у чарті MTV «Російська десятка».

Співробітництво Фоміна та Фадєєва продовжувалося рівно півроку, а 1 вересня Дмитро припинив роботу по багатообіцяючому контракті. Розрив відбувся по взаємній згоді.

У січні 2010 року вийшов другий сольний сингл співака — «Вот и всё». За 7 місяців ротації пісня прозвучала в ефірі радіостанцій понад 350 тисяч разів[7] й протрималася 19 тижнів в головному хіт-параді країни — «Золотий Грамофон» піднявшись до 2-ї строки чарта[8].

14 червня 2010 року стартує третій сингл Міті «Всё будет хорошо» (англійська версія «Ok!», також в радіоротації). Пісня потрапляє на «Російське радіо», «Європу Плюс», «Хіт FM» та й багато інших радіостанцій, піднявшись до 3-ї строки в російському радіочарті[9], а також отримала національну музичну премію «Золотий Грамофон» за 22 тижні у чарті. Відеокліп, знятий на Середземному морі в акваторії грецьких — дебютний для співака як режисера. В кліпі також взяв участь репер StuFF[6].

Літом 2010 року був випущений дебютний альбом Міті Фоміна «Так будет». Альбом отримав в основному змішані рецензії від критиків. Також описується як «розміреність, релакс, чіл-аут, ембієнт, легкий денс. Співак дотримується пропорції і діє по технології гурту Hi-Fi, не вдаючись в крайності»[10].

У жовтні 2010 року був відзнятий відеокліп співака на пісню «Перезимуем». Режисером знову став сам Мітя. Пісні вдалося піднятися до 14 строки в російському радіочарті[11].

В кінці березня 2011 року починається ротація 5-го синглу співака «Огни большого города» — при участі британського поп-гурту Pet Shop Boys. Кліп знімався в Санкт-Петербурзі і на Кубі в Гавані. Режисером кліпу знову став Мітя. Кліп займає 1-е місце в «Російській десятці» телеканалу «Муз-ТВ», а пісня отримала національну музичну премію «Золотий Грамофон» за 27 тижнів у чарті.

У липні 2011 року була відзнята в Гонконзі перша частина кліпу на пісню «Не манекен» спільно з російською співачкою Крістіною Орсою. Решта зйомок пройшла у Москві. На відміну від своїх попередніх кліпів, в яких Мітя сам виступив режисером, робота над цим відео була доручена професійній знімальній групі під керівництвом Марата Одельшина. Прем'єра кліпу відбулася в середині жовтня 2011 року. По словах артиста, кліп на цю пісню став найдорожчим за усю його кар'єру[12].

21 жовтня 2011 року була випущена пісня «Садовник», прем'єра пісні відбулася в ефірі «Російського радіо». Кліп був снятий в столиці Абхазії.

17 листопада 2011 року в Мінську в Державному Білоруському Цирку відбулася прем'єра нового проекту артиста, музично-циркового спектаклю «Все буде добре»[13].

Цікаві факти

  • В час своїх виступів Мітя нерідко розповідає вірш Сергія Єсеніна «Співай же, співай»[14].
  • Займається продюсуваннях гурту Йена. Так само, співак на сьогодні зняв кліп для гурту на пісню «Ексбой»[15].

Політичні погляди

Підтримав тимчасову анексію Криму та виступав там[16]. Фігурант бази даних центру «Миротворець» як особа, яка незаконно відвідувала окупований Росією Крим, свідомо порушуючи державний кордон України[17].

Дискографія

Студійні альбоми

Сингли

Фільмографія

Рік Назва Деталі
2011 Степ бай степ
  • Випущено: Березень 31, 2011
  • Країна: Росія
  • Роль: Данило Кружак
  • Режисер: Ігор Коробейников

Телебачення

Досягнення

Рік Нагорода Номінована робота Категорія Результат
1999 Золотий Грамофон «Чёрный ворон» Пісня[18] Перемога
Стопудовый Хіт «Беспризорник» Пісня[18] Перемога
Пісня Року «Беспризорник» Лауреат фестивалю[19] Перемога
2000 Золотий Грамофон «За мной» Пісня[18] Перемога
Стопудовый Хіт «За мной» Пісня[18] Перемога
Бомба Року «За мной» Пісня[18] Перемога
Пісня Року «Глупые люди» Лауреат фестивалю[20] Перемога
2001 Бомба Року «Так легко» Пісня[18] Перемога
Night Life Awards Hi-Fi Клубний гурт[18] Перемога
Пісня Року «Всё в огонь (Песня царевны)» Лауреат фестивалю[21] Перемога
Пісня Року «Бомбей» Лауреат фестивалю[21] Перемога
2002 Золотий Грамофон «СШ #7 (А мы любили)» Пісня[18] Перемога
Пісня Року «СШ #7 (А мы любили)» Лауреат фестивалю[22] Перемога
Пісня Року «Почтовый поезд» Лауреат фестивалю Номінація
Пісня Року «Я люблю» Лауреат фестивалю[22] Перемога
2003 Бомба Року «СШ #7 (А мы любили)» Пісня[18] Перемога
Премія Попова «СШ #7 (А мы любили)» Радіохіт[23] Перемога
Рух Hi-Fi Перемога
2004 Золотий Грамофон «Седьмой лепесток» Пісня[18] Перемога
Стопудовый Хіт «Билет» Пісня[18] Перемога
Бомба Року «Седьмой лепесток» Пісня[18] Перемога
Пісня Року «Седьмой лепесток» Лауреат фестивалю[24] Перемога
Пісня Року «Билет» Лауреат фестивалю[24] Перемога
2005 Премія Муз-ТВ Hi-Fi Найкращий танцювальний проект Перемога
Бомба Року «Билет» Пісня[18] Перемога
2008 World Fashion TV Hi-Fi Наймодніший гурт Номінація
2010 Золотий Грамофон «Всё будет хорошо» Пісня[25] Перемога
Бог Ефіру «Вот и всё» Радіохіт[26] Номінація
Пісня Року «Всё будет хорошо» Лауреат фестивалю[27] Перемога
2011 Премія Муз-ТВ Мітя Фомін Прорив року Номінація
Fashion People Awards Мітя Фомін Fashion прорив Перемога
Премія RU.TV «Всё будет хорошо» Найращий рингтон[28] Номінація
Премія RU.TV Мітя Фомін Реальний прихід[29] Перемога
Золотий Грамофон «Огни большого города» Пісня Перемога
OE Video Music Awards «Огни большого города» Прорив року[30] Номінація

Примітки

  1. Митя Фомин. Вечерний Ургант. 01.03.2021 - YouTube — 2021.
  2. Мітя Фомін став продюсером
  3. Наказ Мінкультури від 15.01.2018 № 55
  4. Мітя Фомін (Дмитро Фомін) — біографія — актори — знаменитості в кіно — Кіно-Театр. РУ
  5. Мітя Фомін: «Вульгарність швидко проходить, залишається тільки справжнє» — КУЛЬТУРА — Аргументи і Факти
  6. Митя Фомин. Официальный сайт. Биография
  7. Загальні параметри ротації всіх треків виконавця на радіостанціях, які працюють в системі TOPHIT.RU
  8. Золотий Грамофон 26.03.2010
  9. Основні параметри ротації треку на радіостанціях, які працюють в системі TOPHIT.RU
  10. Мітя Фомін 'Так буде' — рецензія
  11. Russian Airplay Chart — 10.01.2011
  12. Мітя Фомін презентує найдорожчий кліп у своїй кар'єрі. Архів оригіналу за 9 грудня 2012. Процитовано 27 вересня 2011.
  13. Мітя Фомін. Офіційний сайт — Афіша
  14. Мітя Фомін — «Так буде» — Поп NEWSmusic.ru. Архів оригіналу за 8 березня 2011. Процитовано 27 вересня 2011.
  15. Фомін став продюсером гурту Йена
  16. Rbc.ua. Російський співак, який назвав Крим російським, потрапив в базу "Миротворця". РБК-Украина (укр.). Процитовано 3 липня 2017.
  17. Фомін Дмитро Анатолійович // «Миротворець»
  18. History — Нагороди. Архів оригіналу за 28 вересня 2011. Процитовано 27 вересня 2011.
  19. Пісня — 99. Архів оригіналу за 19 січня 2012. Процитовано 27 вересня 2011.
  20. Пісня — 2000. Архів оригіналу за 19 січня 2012. Процитовано 27 вересня 2011.
  21. Пісня — 2001. Архів оригіналу за 19 січня 2012. Процитовано 27 вересня 2011.
  22. Пісня — 2002. Архів оригіналу за 19 січня 2012. Процитовано 27 вересня 2011.
  23. History — Номінація «Радіохіт». Архів оригіналу за 6 вересня 2011. Процитовано 27 вересня 2011.
  24. Пісня — 2004. Архів оригіналу за 13 листопада 2013. Процитовано 27 вересня 2011.
  25. History — «Золотий грамофон». Архів оригіналу за 28 вересня 2011. Процитовано 27 вересня 2011.
  26. Церемонія вручення Музичної премії «Бог ефіру». Архів оригіналу за 25 квітня 2012. Процитовано 27 вересня 2011.
  27. Пісня року — 2010. Архів оригіналу за 9 червня 2012. Процитовано 27 вересня 2011.
  28. Найкращий рингтон
  29. Реальний прихід
  30. Прорыв Года 2011 — ОЕ Развлекательный Музыкальный Телеканал

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.