Фомін Сергій Васильович

Фомін Сергій Васильович (9.12.1917, Москва — 12.8.1975, Владивосток) — радянський математик.

Фомін Сергій Васильович
Народився 9 грудня 1917(1917-12-09)[1]
Москва, Російська СФРР
Помер 17 серпня 1975(1975-08-17)[1] (57 років)
Владивосток, РРФСР, СРСР
Країна  СРСР
Діяльність математик, викладач університету
Alma mater механіко-математичний факультет МДУd, Санкт-Петербурзький державний університет і Математичний інститут імені Стєклова[2]
Галузь абстрактна алгебра, Топологія і група Лі
Заклад Московський державний університет імені М. В. Ломоносова
Ступінь доктор фізико-математичних наук
Науковий керівник Колмогоров Андрій Миколайович
Аспіранти, докторанти Victor Maslovd, Dmitry Petrovich Zhelobenkod[2] і Evgeny Vitelievich Maikovd[2]

Поступив в МДУ в віці 16 років. Перша наукова робота була з абстрактної алгебри. У віці 19 років С. В. Фомін доказав деякі нові результати в теорії нескінченних абелевих груп, що були видані у його першій статті.

Фомін закінчив МДУ у 1939 році і почав працювати в МДУ під керівництвом А. М. Колмогорова. Фомін знайшов більш простий доказ необхідних і достатніх умов компактності для хаусдорфових просторів, що явилося предметом його другої статті.

Захистив кандидатську дисертацію у Математичному інституті ім. В. А. Стеклова (1942). Після закінчення війни С. В. Фомін повернувся в МДУ, де захистив докторську дисертацію у 1951 році, у 1953 році став професором.

В 1964 році Фомін стає професором кафедри теорії функцій і функціонального аналізу, а в 1966 році починає працювати професором на кафедрі загальних проблем управління мехмату МДУ.

Основні роботи С. В. Фоміна присвячені топології, динамічним системам у функціональних просторах, застосуванню теорії нескінченномірних представлень груп Лі до теорії динамічних систем.

З 1959 року С. В. Фомін починає займатися математичною біологією (в тому числі моделями нейронів, рецепторами зорової системи, питаннями штучного інтелекту й роботами). У 1973 році опублікував у співавторстві з М. Б. Беркінблітом книгу «Математические проблемы в биологии», у якій відображені результати їх роботи у цій області.

Фомін відомий також як талановитий педагог, його сумісна з Колмогоровим книга «Елементи теорії функцій і функціонального аналізу» стала класичною.

Примітки

  1. Архів історії математики Мактьютор
  2. Математична генеалогія — 1997.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.