Фредрік Паціус

Фредрік Паціус (фін. Fredrik Pacius, оригінальне ім'я Фрідріх Паціус, нім. Friedrich Pacius, 19 березня 1809, Гамбург 8 січня 1891, Гельсінкі) фінський композитор, скрипаль і диригент німецького походження, автор національного гімну Фінляндії.

Фредрік Паціус
нім. Fredrik Pacius
Зображення
Основна інформація
Повне ім'я фін. Fredrik Pacius
Дата народження 19 березня 1809(1809-03-19)
Місце народження Гамбург
Дата смерті 8 січня 1891(1891-01-08) (81 рік)
Місце смерті Гельсінкі
Поховання Гієтаніємі
Громадянство Німеччина і Фінляндія
Національність німець
Професія композитор, скрипаль, диригент
Освіта Gelehrtenschule des Johanneumsd
Вчителі Луї Шпор і Моріц Гауптман
Відомі учні Карл Юхан Ліндберг
Жанри опера
 Файли у Вікісховищі

Біографія

Паціус закінчив школу Іоханнеум в Гамбурзі в 1828 році, де навчався у Людвіга Шпора і Моріца Гауптмана, і став концертмейстером у Стокгольмської Королівської капелі. У 1834 році Паціус був призначений музичним керівником Університету Гельсінкі, ставши в 1860 професором, а в 1877 почесним доктором. Паціус багато зробив для організації музичної справи у Фінляндії, організувавши в Гельсінкі музичне товариство, студентський хор та оркестр, якими керував і для яких складав.

Фінська поштова марка 1948 року

У своїй музичній творчості Фредрік Паціус прагнув поєднувати німецьку романтичну традицію і фінські народні мотиви. У 1848 він поклав на музику вірш Рунеберга «Наш край», написаний шведською мовою (швед. Vårt land). Ця пісня набула великої популярності, 1899 року вона була перекладена П. Каяндером на фінську мову і в цьому перекладі була визнана національним гімном Швеції. Пізніше, Йоганн Вольдемар Яннсен зробив написав до пісні свій текст естонською мовою, і з 1920 року мелодія Паціуса стала також мелодією естонським гімном.

У 1852 Паціус написав на лібрето Захаріуса Топеліус оперу «Полювання короля Карла» (швед. Kung Karls jakt, фін. Kaarle-kuninkaan metsästys). Ця опера шведською мовою стала першою оперою, написаною фінським композитором.

Список творів Паціуса

Опери

Інші твори

  • Симфонія ре мінор (1850)
  • Увертюра мі-бемоль мажор (1826)
  • Концерт для скрипки з оркестром фа-дієз мінор (1845)
  • Струнний квартет фа-дієз мажор (1826)
  • Кантати, хори, пісні

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.