Фридріх Вільгельм Шадоу

Фридріх Вільгельм фон Шадоу (нім. Friedrich Wilhelm von Schadow; 6 вересня 1788(17880906), Берлін19 березня 1862 , Дюссельдорф) — німецький художник. Разом із представником назарейців Петером фон Корнеліусом заснував Дюссельдорфську художню школу.

Фридріх Вільгельм Шадоу
нім. Friedrich Wilhelm von Schadow

Народження 6 вересня 1788(1788-09-06)[1][2][3]
Берлін, Королівство Пруссія[1]
Смерть 19 березня 1862(1862-03-19)[1][4][3] (73 роки)
  Дюссельдорф, Рейнська провінція, Королівство Пруссія[1]
Країна  Королівство Пруссія
Діяльність художник, викладач університету, митець
Вчитель Йоганн Готтфрід Шадов
Відомі учні Richard Freytagd, Elisabeth Baumannd, Крістіан Альбрехт фон Бензон, Moritz Berendtd, Andreas Müllerd, Johann Wilhelm Schirmerd, Wilhelm Schirmerd, Heinrich Mücked, Andreas Achenbachd і Отто Менгельбергd
Працівник Дюссельдорфська академія мистецтв
Батько Йоганн Готтфрід Шадов
Брати, сестри   Lida Bendemannd і Rudolph Schadowd[5]
Нагороди

 Фридріх Вільгельм Шадоу у Вікісховищі

Життєпис

Фридріх Вільгельм фон Шадоу — син скульптора Йоганна Готтфріда Шадоу. Свої перші уроки мистецтва Фридріх отримав від батька.

У 20 років Фридріх Вільгельм вступив до Берлінської академії мистецтв і навчався там у Фридріха Георга Вейча та Карла Вільгельма Ваха. У 1806 портрет Юлії Цельтер роботи Шадоу взяв участь у великій академічній виставці. Донька Карла Фрідріха Цельтера постала на портреті в образі святої Цецилії Римської у стилі Джона Флаксмана. У 18061807 Шадоу перебував на службі в прусській армії.

Успішно закінчивши Академію, Фридріх Вільгельм разом із братом скульптором Рудольфом Шадоу вирушив до Італії. Там він познайомився з датським скульптором Бертелем Торвальдсеном, а через нього увійшов до кола художників, які оберталися навколо Кароліни фон Гумбольдт. Творчість назарейців Петера фон Корнеліуса, Фрідріха Овербека, Філіпа Фейта та Карла Вільгельма Ваха справила на Шадоу велике враження, і він вирішив приєднатися до цієї групи у 1813 році.

Фридріх Вільгельм фон Шадоу

У 1814 під впливом Фрідріха Овербека Шадоу перейшов у католицтво. Під час свого перебування у Римі Шадов писав переважно монументальні полотна на релігійну тематику в академічно-класицистському стилі.

У 18161818 разом із Корнеліусом, Овербеком та Фейтом Шадоу брав участь у оформленні вілли Бартольди. Влітку 1819 на прохання Карла Фрідріха Шинкеля Шадоу повернувся до Берліна, де отримав звання доцента в Берлінській академії мистецтв.

В 1820 Шадоу одружився з Шарлоттою фон Грошке, донькою придворного лікаря Йогана Готліба фон Грошке. У їхньому шлюбі народилися донька Софія, яка згодом стала дружиною Ріхарда Газенклевера, і син Йоганн Готфрід Рудольф Шадоу, який згодом став генерал-лейтенантом прусської армії.

У 18221825 Шадоу керував у Берліні великою майстернею, де завдяки заступництву короля навчалося багато учнів. В кінці 1825 Шадоу закрив майстерню і був призначений пруським міністром у справах культів Карлом фон Штейном цум Альтенштейном директором Дюссельдорфської академії мистецтв, став наступником Петера фон Корнеліуса. Через кілька років у Дюссельдорф прибули найталановитіші його учні, серед яких були Едуард Бендеман, Теодор Гільдебрандт, Юліус Гюбнер, Франц Іттенбах, Генріх Гофман, Карл Фрідріх Лессінг і Карл Фердинанд Зон, що сприяло становленню Дюссельдорфської художньої школи.

У 1857 напередодні свого 69-го дня народження Шадоу розбив удар, від якого він уже не зміг оговтатися. Через два роки Шадоу склав усі свої повноваження та пішов із громадського життя.

Галерея

Література

Примітки

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Фридрих Вильгельм фон Шадов

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.