Фризи

Фризи (фризькою мовою: Friezen) — північно-германська народність, яка історично проживає на території узбережжя Німецької затоки Північного моря, що політично-адміністративно ділиться між державами Нідерланди (провінція Фрисландія) та Німеччина (федеральні землі Нижня Саксонія та Шлезвіг-Гольштайн). В обох країнах фризи мають офіційний статус національної меншини. Історична територія їхнього проживання називається «Фризія». Мова фризька.

Землі фризів

Чисельність близько 410 тис. осіб (1992). Традиційна релігія кальвіністи, частина католики.

Історія

Перші історичні згадки про поселення та господарювання фризів (головним чином обробка бурштину) зустрічаються у давногрецького географа та мореплавця Піфея Массалійського в 325 р. до н. е.. Римський історик Тацит причисляв народ «Frisii» разом з саксами та хауками до групи народів інгевонів.

Див. також

Примітки

  1. Lutz D. Schmadel, International Astronomical Union. Dictionary of Minor Planet Names. — 5-th Edition. — Berlin Heidelberg New-York : Springer-Verlag, 2003. — 992 с. — ISBN 3-540-00238-3.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.