Фрідріх Ауленбах

Friedrich Aulenbach (нім. Georg Jakob Friedrich Karl Aulenbach; 20 липня або 20 червня 1810 30 січня 1882) — відомий поет з баварського Пфальца 19-го століття. Був знаний на прізвисько «Фріц». Його батько Крістіан Ауленбах був лютеранським пастором і поетом. Навіть його на три роки молодший брат Карл ще за життя був також добре відомим поетом.

Фрідріх Ауленбах
Народився 20 липня 1810(1810-07-20)
Аннвайлер-ам-Тріфельс, Південний Вайнштрассе, Рейнланд-Пфальц
Помер 30 січня 1882(1882-01-30) (71 рік)
Цвайбрюккен, Рейнланд-Пфальц
Країна  Німеччина
Діяльність письменник
Знання мов німецька

Коротка автобіографія

З трьох років його батьки переїхали з ним у більше місто Гомбург на західній околиці Пфальцу, де він почав відвідувати початкоу школі. Потім він вчився у гімназії Цвайбрюккену, після занічення якої вивчав юриспруденцію в університетах Гейдельбергу та Мюнхену. Пізніше він студіював богослов'я в університеті Ерлангену. У студентські роки Фрідріх побував в Італії, Швейцарії, Тіролі, Богемії і ці мандри не залишилися без впиву на його поезію. По закінченню студій Фрідріх Ауленбах займав місце помічника викладача права у Карлсбергу, а після отримання вченого ступеня протягом дванадцяти років працював секретарем в різних судах. У 1853 р він одружився з Кароліною Гассерт, дочкою судового урядовця. Фрідріх Ауленбах мав досить консервативні погляди і висловлювася проти лібералізму і раціоналізму, але залишався палким мандрівником, охоче спостеріаючи у своїх мандрах за людьми і життям в інших краях. Його спостереження відбилися на його творчості, наприклад у Збірці «Рапсодії» (Rhapsodieen). Помер у Цвайбрюкені

Літературна діяльність

Вже у віці 28-ми років Ауленбах опублікував свій перший ліричний збірник «Звуки молодості» (Jugend-Klänge), в якому узагальнив свою попередню творчість. У замітках на полях томику можна знайти серію спогадів і настроїв, які дають більш глибоке розуміння умов життя у Гомбурзі того часу. Крім того, батьківське християнське виховання поета в збірці проглядається дуже добре.

Крім поезії Ауленбах присвятив себе музиці та хоровому співу. Він був членом чоловічого співочого клубу «Гомбурзький віночок пісень» (Homburger Liederkranz). Завдяки цьому він познайомився з копозитором Мендельсоном (Felix Mendelssohn Bartholdy). На музичному фестивалі Баварії у 1844 р. Мендельсон навіть диригувавав Гомбурзьким хором. Наступного року помер учасник хору і друг Фрідріха з його студентських років, в пам'ять якого він написав заупокійну пісню і послав її Мендельсону з проханням покласти на музику. Композитор відразу ж взявся за роботу і скомпонував ораторію у чотирьох частинах з дедикацією «Панові Фрідріху Ауленбаху в Хомбурзі в пам'яті його друга Цімермана» (Für Herrn Aulenbach in Homburg in der Pfalz zum Andenken seines Freundes Zimmermann). Цей твій неодноразово відновлювався і виконувався, потім вважався втраченим, але з 2009 виконуються в Хомбурзі знову.

В 1849 р. в Кайзерслаутерні був опублікований «Гімн природи» Ауленбаха, в якому поет відобразив свої враження від подорожі до Італії ще зі студентських років. Пізніші роботи присвячені спогадам про юність і ті місця, де він зупинявся, зокрема в цьому дусі написаний твір «Із сонячних днів. Віночок спогадів, сплетений на чужій і рідній землі. Людвігсхафен. Німеччина 1874» (Aus sonnigen Tagen. Ein Blüthenkranz von Erinnerungen, gewunden auf fremdem und heimischem Bode, Ludwigshafen 1874).

Джерела

  • Lexicon der deutschen Dichter und Prosaisten des neunzehnten Jahrhunderts. Gearbeitet von Franz Krümer. Leipzig. Verlag von Philipp Reclam jun.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.