Харківський державний університет харчування та торгівлі
Харківський державний університет харчування та торгівлі — державний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації, підпорядкований Міністерству освіти і науки України, розташований у Харкові. Має 3 навчальні корпуси загальною площею навчальних приміщень 28 412 м², 2 студентські гуртожитки на 935 місць, палац студентів «Сучасник» тощо.
Харківський державний університет харчування та торгівлі | |
---|---|
ХДУХТ | |
| |
| |
Харків | |
Тип | навчальний заклад і будівля |
Країна | Україна |
Розташування | Харків |
Гасло | The quality of the third millennium укр. Якість ІІІ тисячоліття |
Засновано | 1967 |
Акредитація | IV рівня |
Ректор | Черевко Олександр Іванович |
Студентів | 5518 |
Докторів | 42 |
Професорів | 63 |
Випускники | Категорія:Випускники Харківського державного університету харчування та торгівлі |
Адреса | 61051, м. Харків, вул. Клочківська, 333 |
Сайт | Харківський державний університет харчування та торгівлі |
Харківський державний університет харчування та торгівлі у Вікісховищі |
Історія
Університет свою передісторію від Комерційного училища імені імператора Олександра III (1893—1919). У грудні 1911 р. Губернське земське зібрання задовольнило клопотання Харківської купецької громади про створення на базі училища Харківського комерційного інституту. Однак він був створений лише на початку 1916/1917 навчального року та проіснував до середини 1918 року.
У 1929 р. було відкрито Харківський інститут радянської торгівлі з підготовки фахівців вищої кваліфікації для системи торгівлі та харчування. Друга Світова війна тимчасово призупинила діяльність інституту. Після війни у Харкові було відкрито Інститут радянської торгівлі, який у 1959 р. було переведено в м. Донецьк. В Харкові залишився вечірньо-заочний факультет Донецького інституту радянської торгівлі, на базі якого 1 липня 1967 р. було створено Харківський інститут громадського харчування. Інститут здійснював підготовку фахівців за 5 спеціальностями: «Технологія та організація громадського харчування»; «Економіка торгівлі»; «Бухгалтерський облік»; «Товарознавство та організація торгівлі промисловими товарами»; «Товарознавство та організація торгівлі продовольчими товарами». Постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 1994 р. надано внз реорганізовано в Харківську державну академію технології та організації харчування. 11 квітня 2000 р. академія акредитована як вищий заклад освіти IV рівня акредитації. Постановою Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2002 р. № 577-р вузу надано статус університету.
Ректори
- Бережний Іван Григорович (1967—1988)
- Бєляєв Михайло Іванович (1988—1991)
- Черевко Олександр Іванович (1991-по теперішній час)
Корпуси та кампуси
Університет розташований в 5 навчальних корпусах, що складають єдиний ансамбль споруд, загальна площа яких — 41 323 м2. (фото перспективи на ВНЗ додається)
Навчальні та науково-дослідні лабораторії оснащені сучасним обладнанням та приладами. Для забезпечення навчального процесу в навчально-консультаційних центрах міст Дніпропетровськ, Севастополь та Первомайськ, університет орендує площі в кількості 2 092 м2.
Два гуртожитки на 917 л/місць повністю забезпечують потреби іногородніх студентів (фото). Функціонує і планується до подальшого розвитку Комбінат харчування. Для розвитку талантів студентів та організації їх дозвілля функціонує палац студентів «Сучасник» на 500 місць, в якому працюють 15 гуртків художньої самодіяльності (фото).
Факультети
Навчально-науковий інститут харчових технологій та бізнесу
Підготовка фахівців в інституті здійснюється за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавр, спеціаліст, магістр за напрямом підготовки «Харчові технології та інженерія» і спеціальностями:
- «Технології харчування»
Спеціалізації: «Технологія продукції оздоровчого, дієтичного та функціонального харчування», «Технологія харчування в ресторанному, готельному та туристичному бізнесі»
- «Технологія хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів»…
- "Технологія зберігання, консервування та переробки плодів та овочів; Спеціалізації: «Харчові технології переробки та експертизи сировини на малих підприємствах, в організаціях ресторанного, готельного бізнесу і торгівлі», «Технології функціональних оздоровчих продуктів»
- «Технологія зберігання, консервування та переробки м'яса»
- «Технологія зберігання, консервування та переробки молока» Спеціалізації: «Харчові технології переробки та експертизи сировини на малих підприємствах, в організаціях ресторанного, готельного бізнесу і торгівлі», «Технології функціональних оздоровчих продуктів»
Факультет обладнання та технічного сервісу
Факультет здійснює підготовку висококваліфікованих спеціалістів для підприємств торгівлі, харчування, харчопереробної промисловості. Спеціальність:
- «Обладнання переробних і харчових виробництв» …
Спеціалізації: «Технологічне обладнання переробних та харчових виробництв (м'ясопереробних, молочних, хлібопекарських, макаронних, кондитерських, плодоовочеконсервних)»; «Обладнання підприємств харчування і кулінарних цехів»; «Холодильне обладнання підприємств харчових виробництв, харчування та торгівлі»; «Торговельне технологічне обладнання підприємств харчування та торгівлі»; «Обладнання митних служб».
Факультет товарознавства і торговельного підприємництва
Найголовніша задача фахівців — поставити перепону надходженню на ринок неякісних товарів як імпортного, так і вітчизняного виробництва. Випускники факультету можуть працювати в торгівлі, промисловості, сільському господарстві і займати посади: спеціаліст-аналітик з вивчення товарного ринку, товарознавець-експерт, головний інспектор державного контролю, менеджер по захисту прав споживачів, старший інспектор служби боротьби з контрабандою та порушенням митних правил, старший інспектор служби митного контролю, завідувач лабораторією митної експертизи тощо. Спеціальності:
- Товарознавство та комерційна діяльність
- Товарознавство та експертиза в митній справі
- Експертиза товарів та послуг
- Управління безпечністю та якістю товарів
- Організація оптової та роздрібної торгівлі
Факультет менеджменту
Факультет здійснює підготовку студентів для професійної діяльності в галузі торгівлі, ресторанного господарства, а також в туристичних і готельних комплексах. Спеціальності:
- "Менеджмент організацій і адміністрування "
Спеціалізації: «Менеджмент в торгівлі та ресторанному господарстві»; «Менеджмент у туризмі та готельному господарстві»
- «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності»
Спеціалізації: «Менеджмент міжнародного туризму»; «Менеджмент міжнародної торгівлі»
- «Готельна і ресторанна справа» ..
- «Курортна справа».
Економічний факультет
Факультет забезпечує підготовку висококваліфікованих фахівців для галузей економіки, маркетингу, міжнародної діяльності. Спеціальності:
- «Економіка підприємства». Спеціалізація: «Економіка підприємства на ринку товарів та послуг»
- «Міжнародна економіка»
- «Маркетинг».
Обліково-фінансовий факультет
Факультет здійснює підготовку фахівців для різних типів та видів підприємств торгівлі, харчування, їх фінансових відділів; органів казначейства, банків, державних податкових адміністрацій, страхових компаній, аудиторських фірм для роботи на посадах економічного радника, комерційного директора, консультанта-аудитора, фінансового менеджера, управляючого фінансами, бухгалтера, для викладацької та науково-дослідної діяльності. Спеціальності:
- «Облік і аудит». Спеціалізації: «Облік і аудит в підприємствах торгівлі та ресторанного господарства»
- «Фінанси і кредит». Спеціалізації: «Державні фінанси», «Оподаткування»
Спеціалізовані Вчені ради по захисту дисертацій
- Спеціалізована вчена рада Д 64.088.01 (технічні науки), спеціальності: 05.18.12 — процеси та обладнання харчових мікробіологічних та фармацевтичних виробництв; 05.18.15 — товарознавство харчових продуктів; 05.18.16 — технологія продуктів харчування.
- Спеціалізована вчена рада К 64.088.02 (економічні науки), спеціальності: 08.06.04 — бухгалтерський облік, аналіз та аудит; 08.00.09 — бухгалтерський облік, аналіз та аудит (за видом економічної діяльності); 08.07.05 — економіка торгівлі та послуг; 08.00.04 — економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності).
Структура, спеціальності
Діє 8 факультетів, зокрема Первомайський факультет (м. Первомайськ Миколаївської обл.), 31 кафедра, кожна з яких закріплена за певним факультетом. Навчання здвйснюється за 17 спеціальностями.
У складі університету функціонує Вища школа підприємництва. На базі університету діє торговельно-економічний ліцей.
В університеті діють докторантура і аспірантура за 6 спеціальностями.
Вища школа підприємництва
Вищу школу підприємництва було відкрито у 1991 р. Вона здійснює перепідготовку фахівців за спеціальностями: «Облік і аудит», «Маркетинг», «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Технологія харчування», «Товарознавство та експертиза в митній справі».
Первомайський факультет
Первомайський факультет був створений згідно з наказом Харківської державної академії технології та організації харчування № 56 від 5 липня 1995 р. і розпочав свою освітню діяльність за напрямком підготовки «Економіка і підприємництво», по навчанню студентів за спеціальностями: економіка підприємства, облік та аудит, фінанси. Перший колектив працівників був невеличкий — 12 співробітників, із них 7 викладачів, по дві групи студентів денного та заочного відділення.
Особи, що навчаються
В університеті навчаються 8369 студентів, з них:
- на денному відділенні — 3066;
- на заочному відділенні — 5303.
Почесні доктори та випускники
В університеті працюють 10 лауреатів Державної премії України, 2 Заслужених діяча науки і техніки України, 5 заслужених працівників освіти України, 58 відмінників освіти України. Нагрудними знаками Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України «Петра Могили» нагороджено 5 осіб, «За наукові досягнення» — 1 особа. Понад 40 тисяч випускників працюють керівниками та фахівцями переважно в підприємствах харчування та торгівлі України, Росії, Грузії, Вірменії, Казахстану та інших країн.
Бібліотека
Потреби користувачів забезпечують 3 абонементи (наукової і художньої літератури та за напрямами підготовки в університеті) та 4 читальних зали. На початок 2007 року загальний бібліотечний фонд становить 344 343 примірників, у тому числі: наукової літератури — 41 758, навчальної літератури — 257 142.
Нагороди та репутація
За заслуги в розбудові економіки та вагомий внесок у створення гідного міжнародного іміджу України університет нагороджений дипломом та пам'ятною медаллю номінанта альманаху «Золота книга Української еліти», є лауреатом рейтингу «100 найкращих підприємств України» в номінації «Вища освіта».
Згідно з рейтингом «Компас», який спирається на оцінку роботодавців і випускників, у 2012 році ХДУХТ посів 45 місце із 240 ВНЗ України (Газета «Сегодня» № 105(4117) від 15.05.2012).
Джерела
- Харківський державний університет харчування та торгівлі
- Харківський державний університет харчування та торгівлі[недоступне посилання з травня 2019]
- Харківський державний університет харчування та торгівлі[недоступне посилання з травня 2019]
- Первомайський факультет Харківського державного університету харчування та торгівлі