Хом'яки

Хом'яки (Cricetinae) — підродина ссавців з родини Хом'якові надряду Гризуни, широко поширені на багатьох континентах. Хом'яки є вихідною групою в еволюції щурових (Arvicolinae), вкл. щурів, нориць, полівок, лемінгів, строкаток та ін.

?
Хом'яки

Хом’як золотистий (Mesocricetus auratus)
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Надряд: Гризуни (Rodentia)
Ряд: Мишоподібні (Muriformes)
Підряд: Мишовиді (Myomorpha)
Надродина: Мишуваті (Muroidea)
Родина: Хом'якові (Cricetidae)
Підродина: Хом'яки (Cricetinae)
(G. Fischer, 1817)
Посилання
Вікісховище: Cricetinae
Віківиди: Cricetinae
ITIS: 632545
NCBI: 10026
Fossilworks: 91459

Факти

Однією з найвідоміших ознак хом'яків є защічні мішки. Зазвичай хом'як, коли їсть, наповнює ці мішки зерном та іншою поживою і несе здобич до своєї домівки, де складає на майбутнє.

Зазвичай хом'яки живуть до трьох років. Хом'яка від хом'ячихи відрізняють в дитинстві, піднявши й подивившись на відстань від анального отвору до статевого органу. В самиць до 3 мм, в самців 1—1,5 см. Період вагітності короткий і триває до 21 дня, залежно від виду. Самиця може народити від 1 до 20 хом'ячат. Колір самих хом'ячат можна розрізнити за 3 дні. Чорні помітніші відразу, бо хутро потрібного кольору є відразу, хутряний покрив інших кольорів з'являється пізніше.

Систематика

Включає такі роди (за[1]):

  • група «Cricetulus»
    • Allocricetulus (2 види)
    • Cansumys (Cricetulus s. l.) (1 вид)
    • Cricetulus хом'ячок (6 видів)
    • Phodopus — «фодопус» (3 види)
    • Tscherskia — «черскія» (1 вид)
  • група «Cricetus»
    • Cricetus хом'як (1 вид)
    • Mesocricetus — «середні хом'яки» (4 види)

Хом'яки в культурі

Різні види хом'яків нерідко утримують у зоопарках або живих куточках. Важливі вони і як лабораторні тварини (зокрема, «хом'ячок сирійський», Mesocricetus auratus).

В домашніх умовах утримують джунгарських, сирійських, роборовських хом'яків та хом'яків кемпбелла. Як місце проживання, хом'ячкам будь-якого виду підходять клітки, дюни, контейнери та акваріуми розміром не менше 60х40 см. У житлі хом'ячка має бути колесо не менше 16 см (для карликових видів) або 20 см (для сирійського виду).[джерело?]

Джерела

Посилання

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.