Хорватська кухня

Хорватська кухня (хорв. Hrvatska kuhinja) — національна кухня хорватського народу, що є також кухнею народів Хорватії.

Опис

Лобстер з Далмації

Кухня Хорватії різноманітна, тому виділяють кухню центральних районів Хорватії, на становлення якої великий вплив зробили слов'янська, угорська, віденська та турецька кухні, і прибережну кухню Хорватії, в якій сильний вплив грецької, італійської і французької кухонь.

Кухня центральної Хорватії

Центральні райони Хорватії та гірські райони славляться наступними стравами: тушковані овочі (маністра), ковбаси всіх видів (зокрема, кулен — копчена ковбаса зі свинини з рясним додаванням паприки і деяких інших прянощів), індичка з млинцями, фаршировані маринованими овочами грудки індички (пуреча прса), традиційний листковий пиріг (бурек) з м'ясом — «меса», або з сиром — «сира», суп з квасолею і кукурудзою (маністра од добича), національною випічкою з тіста з сиром і яйцями «загорські штруклі» (у списку нематеріальної культурної спадщини Хорватії[1]). За традицією у всі хорватські страви додають оливкову олію.

Кухня прибережних районів Хорватії

Кухні південних районів країни відрізняються більш частим використанням риби та морепродуктів, але і традиційні м'ясні страви також присутні. Поширені страви: копчений свинячий окіст пршут з сухим сиром з острова Паг, страва з рису з трюфелями ріжотто, паштицада — національна страва з тушкованої яловичини, приготована в спеціальному соусі, м'ясо молодого ягняти з кислим овечим молоком з Шибеника висовачке беговице, винний суп, гуляш-асорті з різних сортів риби з рисом бродет, краби прштачі.

Десерти

Типовими десертами є фрукти (у тому числі й зацукровані): інжир, родзинки, мигдаль і мед. Популярна кава-еспресо. Хорватські традиційні лікери — вишневий мараскино із Задара та трав'яний пелинковач.
Частиною хорватської культурної спадщини є лицитарський пряник — барвисто оформлений кондитерський виріб, медовий пряник, найчастіше — у формі серця.
Традиційна страва, особливо популярна в Північній Хорватії — солодкий пиріг з листкового тіста з начинкою з сиру, яблук, маку та горіхів «Меджимурська гібаніца».
З острова Раб походить традиційний «рабський торт». Основні інгредієнти торта — це мигдаль та лікер Мараскіно.

Джерела

  1. Lista zaštićenih nematerijalnih kulturnih dobara (хорватська). Croatian Ministry of Culture. Процитовано 20 вересня 2014.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.